Дається взнаки нестача лісфонду
Добавив: putyla8
Коментарів: 3
Добавлено: 2-03-2018, 10:47
Переглядів: 2 037

       Поступове зменшення ліміту рубок, передача парку частини лісів, природні катаклізми обмежують інвестиційні та виробничі можливості ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп».

         Цю проблему минулої п’ятниці озвучив на профспілковій конференції директор держпідприємства Василь Бурак, звітуючи  про виконання комплексу лісогосподарських та промислово-виробничих робіт у 2017 році. Він зауважив, що у порівнянні з 2016 роком освоєння лісосічного фонду зменшили на 16 269 кбм.  А наявний ресурс використовують максимально ефективно з урахуванням існуючих виробничих можливостей. У минулому році від усіх видів рубок заготовили 48 187 кбм ліквідної деревини: ділової – 22 089 кбм, техсировини – 6 352 кбм, дров – 19 746 кбм. Від рубок головного користування отримали 27 485 кбм, рубок формування та оздоровлення лісів – 20 702 кбм. Попенної плати до державного бюджету за відпуск деревини на пні перераховано 1 млн 523 тис. грн.

   Загальний дохід підприємства становив 42 млн 608 тис. грн. 58 відсотків цієї суми забезпечують за рахунок експорту продукції лісопереробки до Румунії. Загалом реалізували 33 606 кбм лісоматеріалів круглих (з них 20 764 кбм дров) на суму 14 млн. 769 тис. грн. На власних виробничих потужностях переробили 16 148 тис. кбм на загальну суму 20 млн 553 тис. грн. Для своєчасного виконання планових завдань з лісозаготівлі й перевезення продукції підприємство залучає до роботи приватних підприємців. Чистий прибуток становить 892 тис. грн. 

   Запровадження новітніх технологій – введення в експлуатацію сушильної камери, лінії з переробки тонкомірної деревини, діяльність брикетного цеху – є важливими складовими у вдосконаленні процесу безвідходного виробництва.

   Василь Танасійович зазначав, що економічна стабільність підприємства – це спільна заслуга всього колективу. Середньооблікова кількість штатних працівників – 273 особи з фондом заробітної плати 18 млн 681 тис. грн. Оплата тимчасових робіт за цивільно-правовими угодами становила 722,6 тис. грн.

   Крім обов’язкових витрат, на зміцнення основних засобів спрямували 647 тис. грн. Ввели в експлуатацію будинок природи на базі Шурдинського лісництва (209,1 тис. грн), споруду «Лєднік» (25,3 тис. грн), модульний теплогенератор (10,6 тис. грн). Оновили комп’ютерну базу (13,6 тис. грн). на модернізацію та капітальний ремонт діючих основних засобів спрямували 360,9 тис. грн. Придбали верстат горбильний – 155,8 тис. грн, верстат двопильний брусовий – 140,8 тис. грн, машину рубильну дискову з подачею – 188,5 тис. грн. Також ремонт адмінбудинку держспецлісгоспу обійшовся у 228,7 тис. грн.  

   Дякуючи колективу за працю, керівник наголосив, що орієнтири підприємства залишаються незмінними. Це збереження і належний догляд за лісовими масивами, створення привабливого економічного середовища, виготовлення якісної продукції з метою покращення ринку збуту та збільшення прибутку. 

   Дрова подорожчали 

   Але це вимушені заходи, пояснювала голова профспілкового комітету підприємства Олена Паучек. Навіть для працівників лісгоспу пільгова ціна не може бути нижчою собівартості з урахуванням заготівельних витрат. Олена Олексіївна ознайомила присутніх зі змінами, які пропонувала затвердити. Це поступова виплата премій працівникам по виробничих підрозділах у 20-их числах місяця, що залежить від фінансових надходжень підприємства. Збільшення суми одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення для постійних працівників у розмірі 1000 грн замість 500 за умови фінансової спроможності лісгоспу. Підвищення суми відрядних з 50 до 100 грн у межах області, замість 100 виплачувати 250 грн тим, хто перебував у відрядженні за межами області. А з нагоди дня народження за бажанням працівника може надаватися вихідний за умови попереднього узгодження з керівництвом. Важливим є додатковий пункт про те, що надбавки та доплати працівникам проводитимуть від тарифної ставки чи окладу з урахуванням гірських.

Праця має бути безпечною

    Про це постійно дбають на підприємстві, де виконують роботи з різними рівнями ризику. Інженер відділу охорони праці Сергій Кочерган інформував, що на виконання комплексних заходів з охорони праці, протипожежну безпеку адміністрація підприємства спрямувала 748,4 тис. грн. при плані 610 тис. грн. В середньому витрати на працюючого складають 2741 грн. Систематично здійснюють адміністративно-громадський контроль першого, другого, третього рівнів щодо належного виконання вимог з охорони праці. Впродовж минулого року за результатами обстежень складено 26 приписів, де зафіксовано 135 порушень та проведено 12 засідань оперативного адміністративно-громадського контролю третього рівня. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб та 3 робітників. 

    Ознайомлення з інструктажем і безпосереднє дотримання цих вимог на робочому місці – дві невід’ємні складові робочого процесу, якими не можна   нехтувати, наголошував Сергій Дмитрович. На жаль, на цеху переробки деревини стався нещасний випадок з вини працівника. Через порушення норм виконання посадової інструкції він травмувався осколком деревини.

  Він вкотре нагадав присутнім, що всі документи з охорони праці написані кров’ю і закликав інженерно-технічних працівників бути вимогливими до себе й підлеглих.

До потепління – розчистити вітровали

   - Потрібно враховувати специфіку ведення лісового господарства в горах. Тут набагато складніше виконувати лісокультурні та лісовідновлювальні, протипожежні заходи, - зауважував головний лісничий Іван Генцар. 

   Непередбачуваними були погодні умови в січні цього року. Вітер повалив ліси зі слабкою кореневою системою. Такі ділянки необхідно розчистити до кінця березня. Адже з 1 квітня в лісі починається період тиші, а заборона ведення лісозаготівельних робіт триває до середини червня. Тому лісівник наголошував на необхідності залучення всіх сил і засобів, щоб у стислі терміни впорядкувати 1600 кубометрів вітровальних лісів. Це значні обсяги робіт, які треба виконати до потепління, щоб не допустити розведення шкідників.

     

   «На Путильщині – найнижчі ціни на пиломатеріали і дрова»    

       Такі результати аналізу цін по області озвучив в. о. начальника Чернівецького облуправління лісомисливського господарства Віктор Сахнюк, коли мова йшла про відсутність соціальних цін на ліс для місцевих жителів. Він уважно заслуховував кожну цифру діяльності лісгоспу і сказав: - Показники роботи засвідчують про налагоджену співпрацю між структурними підрозділами. Надалі – тільки продовжувати напрацювання і розвивати підприємство, стежити за нормами виробітку бригад, аналізувати витрати кожного кубометра деревини: від заготівлі і до реалізації,  дбати про достойний заробіток працівників, вдосконалювати переробні потужності, утримувати лісові дороги, посилювати охорону лісу, налагоджувати електронний облік деревини, встановлювати наглядну агітацію, приваблювати у край туристів.

   Посадовець заспокоїв тим, що приватизації лісів не буде. Таку позицію задекларували 13 лютого у Львові учасники виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Комітет ухвалив рішення, яким рекомендував Кабміну доопрацювати Стратегію щодо розвитку лісового господарства і створити програмний документ, який забезпечить сталий розвиток лісової галузі. У зв’язку з утворенням ОТГ з часом має відбутися децентралізація і в лісовій сфері, але ліси матимуть статус національних. 

 

Відзнаки за сумлінну працю

   За результатами фінансово-економічних показників грамоти і стимулюючі виплати отримали: серед структурних підрозділів за перше місце колектив Шурдинського лісництва (лісничий Сергій Дутка) та премію в сумі 8 тис. грн. Друге місце посів колектив Карпатського лісництва (лісничий Василь Пентюк) із премією 6 тис. грн. Третім став колектив Ялівецького лісництва (лісничий Сергій Хар) із премією 4 тис. грн. Також пошанували окремих працівників за багаторічну сумлінну працю та особистий внесок у розвиток лісової галузі краю. 

   Людмила БАСЮК.

 

Із нотаток господарювання

 Майже 10 мільйонів гривень

   Таку суму з власних надходжень минулоріч затратили у держспецлісгоспі на ведення лісового господарства.

Своєчасно і в повному обсязі

   До державного та місцевого бюджетів підприємство сплатило 12 млн 947 тис. грн, у тому числі єдиного соціального внеску – 3 млн 819 тис. грн.

Хто працює, той і має

   Середньомісячна зарплата працівників лісгоспу в минулому році зросла на 43 % або 1703 гривні й становить 5702 грн.

   Разом з тим спостерігається плинність кадрів. Протягом 2017 року звільнилися 50 осіб, працевлаштувалися 32. Основною причиною, на думку адміністрації підприємства, є небажання горян працювати на якість і кількість.    

 

Не куплю, а сам візьму…

   І такі випадки ще трапляються.  У підпорядкуванні підприємства колишні колгоспні ліси, які розташовані не лише за межами населених пунктів, а поблизу домогосподарств. Тому паралелі лісогосподарської діяльності й людський фактор постійно перетинаються. Упродовж минулого року лісова охорона виявила 16 випадків самовільних рубок. Сума заподіяних державі збитків становить 265,2 тис. грн.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Коментар #1 комментарів публікацій
Cliche массаж алены соболь женщины бальзаковского возраста . Чтобы потом не ойкать и не плакать, лучше серьезно отнестись к своему будущему новости медицины в мире сегодня . Распространяется в магазинах и супермаркетах «Розовый Кролик» площадь фигуры ограниченной графиком . И тогда можно зах­ ватить губами любимый язык и немного пососать его... Зубы во время поцелуя могут оставаться сомкну­ тыми или раздвигаться. Ими можно дотрагиваться до губ партнера, слегка постукивать по его зубам, нежно покусывать его губы и язык. Чем дольше продолжается поцелуй, тем больше расширяются сосуды рта, тем сильнее возбуждаются его нервные окончания, тем острее наслаждение. В некоторых случаях, хотя и не очень часто, оно мо­ жет доходить даже до уровня оргазма. И все же по­ целуй без нежности — это всего лишь унылое и бес­ смысленное соприкосновение губ. Книги, содержащие восточный эротический опыт, поистине неистощимы в описаниях поцелуев: — СПУРИТА, ИЛИ ПЛОТНЫЙ ПОЦЕЛУЙ: ниж­ няя губа партнера зажимается между губами. — ЗАЖАТЫЙ ПОЦЕЛУЙ: то же самое проделыва­ ется с верхней губой. — ТИРИАК: верхняя губа партнера очень мягко прихватывается зубами. — ВИТАРОШТА: то же самое, но с нижней губой. — БОРЬБА ЯЗЫКОВ: партнеры соревнуются в ловкости — каждый старается первым дотронуться языком до неба другого. — ПРЯМОЙ ПОЦЕЛУЙ: губы партнеров распола­ гаются параллельно. — ПОЦЕЛУЙ С РАЗВОРОТОМ: губы расположе­ ны перпендикулярно друг другу. — ПИНДИТА: женщина захватывает пальцами гу­ бы своего возлюбленного и слегка покусывает их. Какой мужчина не мечтает в глубине души вор­ ваться в рот любимой женщины, чтобы похитить от­ туда ее слова и мысли, напиться допьяна ее слюны, а потом добраться до самого сердца, чтобы поглотить его? Целуя ее, он буквально воспламеняется. И это неудивительно. Ведь губы его подруги красны, как огонь. Наверное, каждое утро она ловит восходящее солнце и, крепко держа обеими руками, подносит к губам. И выпивает его, с жадностью впитывая живи­ тельную энергию. Но часть этого дивного огня оста­ ется на ее губах и ногтях. Bio https://massage-relaks.ru
Подобається 0
Коментар #2 комментарів публікацій
Спасибо за интересную дискусию, но всегда в таких случаях привожу свою любимую фразу: Нельзя любить ни того, кого ты боишься, ни того, кто тебя боится. Марк Туллий Цицерон :)
Подобається 0
Коментар #3 комментарів публікацій
Настало время покупать новую кавомашину, изменить ли гріндер на более мощный? Как разобраться в многообразии брендов и моделей и избрать прибор, который более всего будет отвечать условиям вашего бизнеса? Об этом вы сможете узнать, посетив Black Fest в КВЦ Парковому. Ведь именно здесь будет представлен широкий выбор продукции лидеров индустрии и оборудование, которое появится в продаже лишь в следующем году. А консультанты известных брендов проведут вас по бурному морю современного рынка, помогут избежать все подводные камни и приобрести наилучшую, найекономічнішу, наиболее современную технику. И еще, Black Fest - это невероятный источник знаний, которые вы сможете получить на лекциях наших всемирно известных спикеров. А, возможно, пришлая пора заявить на весь мир о своем профессиональном совершенстве и выиграть на чемпионате в рамках нашего кофейного фестиваля? Приходите, Black Fest ждет именно на вас! Зарегистрироваться на лучшее кофейное мероприятие Вы можете у нас на сайте https://blackfest.show
Подобається 0

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет