Білий сніг засипає слід, що залишив на подвір’ї учитель
Добавив: putyla8
Коментарів: 3
Добавлено: 2-03-2018, 10:43
Переглядів: 210

   Кожна людина залишає свій слід на цій землі і запис у книзі Життя. Така участь не оминула великого сина гуцульського народу Чигу Юрія. Учитель, письменник або, як його називали в селі Нісіпітул в Румунії, пан професор залишив нас, відійшовши у вічність.

   Раптово обірвалося його життя, сповнене великої любові до православної церкви і Гуцульщини. Тужливо задзвонили подуші в Ульмівській церкві, скорботну звістку дістав із Румунії його приятель Петро Петрович Габур, колеги з Путильщини, а священиків сповістили, щоб відслужили панахиду.

   У своїх віршах Юрій писав:

Життя – це прогулянка, так би сказати,

Перед довгим незвіданим сном,

Спішіть в творчій праці себе відшукати

І їй вже віддайтесь цілком…

   Чига Юрій відшукав себе у праці над книгою «Ой, багата Гуцулія». Учитель, гуцул-українець родом із села Лупчина, жив і працював у Ніпітулі, цінував те, що у пам’яті гуцулів-старожилів зберігаються численні співанки, балади, коломийки – великий скарб Гуцульщини.

   Гуцульський православний народ співає прадавні пісні на весіллі, хрестинах, над колискою, на полонинських святах, похороні, грає в телєнку і трембіту, колядує, пише писанки. Народні пісні Юрій зібрав у книгу «Ой, багата Гуцулія». Він написав десятки спогадів, роздумів, статей і віршів, що публікувалися в українських часописах, газетах і журналах в Румунії.

   Він любив Путильщину, радісно зустрічав людей із нашого краю, вів духовні бесіди, записував пісні, вірші, молитви. Його душа злетіла на широкі простори білих Карпат, слухаючи нашу молитву і службу Божу в нашій церкві. На жаль, закінчилося його земне життя, яке було яскравим спалахом, творчим сповненням святості і добра, що сприяло збереженню православної віри і фольклору на Гуцульщині.

   У четвер чин похорону в Нісіпітулі відправив собор священиків під головуванням  панотця Костянтина Хімюка з Ульми. Гуцульщина прощалася з учителем, який віддав їй усе своє життя. Вічна Вам пам'ять, Юрію!

Олег КОРИЦЬКИЙ,

митрофорний протоієрей, 

настоятель Свято-Троїцької церкви села Киселиці.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Коментар #1 комментарів публікацій
Я просто оставлю это здесь http://club-fx.ru/blog.php?b=10774
Подобається 0
Коментар #2 комментарів публікацій
Коментар #3 комментарів публікацій
активатор windows 7 максимальная ----- Четко, дерзко, как Андрюха чеканов))) ----- триколор тв личный кабинет ----- ахахах отрезал как сказали хахах... ----- как войти в сбербанк онлайн ----- ы искал вроде? вот посмотри ----- госуслуги личный кабинет ----- Спамеров ждали? ----- втб личный кабинет ----- Где достать все это что вы прислали нам ----- активатор для windows 10
Подобається 0

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет