Не наше, а ваше
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 9-01-2018, 13:20
Переглядів: 62

Селятинській громаді передали спільне майно. Окрім транспорту і військового містечка на Томнатику 

 

   Об’єкти освіти, медицини та культури, а це школи, ФАПи, бібліотеки  з усім наявним майном офіційно передали у власність Селятинської сільської ради ОТГ. Досі майно належало органам місцевого самоврядування, що приєдналися до Селятинської сільської ради об’єднаної територіальної громади та знаходилося у спільній власності територіальних громад Путильського району. На сесії районної ради також затвердили комісію приймання-передачі цих об’єктів.

Перед процедурою голосування за це питання депутат Михайло Козян озвучив рішення профільної комісії не передавати Селятинській громаді транспорт і військове містечко на горі Томнатик. Хоча на цьому об’єкті працюють охоронці, які отримують зарплату з районного бюджету, зняти цей фінансовий тягар районна рада не поспішає, бо тут, за словами депутатів, не вирішені питання з документами.

 Від імені громади в. о. старости Плосківської сільської ради Микола Горбан просив, щоб усе майно передали громаді, без винятків.

Створили депутатський фонд

Кожен депутат районної ради матиме умовні 7 тисяч гривень у рік  на  виконання депутатських повноважень

Для підвищення ефективності депутатської діяльності та рівня оперативного вирішення проблем виборців, підняття рівня соціального захисту окремих категорій населення району створили депутатський фонд. Діятиме він у рамках районної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2016-2018 роки.  

Згідно Положення про депутатський фонд, кожному депутатові надається можливість  підвищити ефективність депутатської діяльності та рівень оперативного вирішення проблем населення району, підтримувати тісніший зв’язок з населенням району та виконувати їх накази, доручення, що випливають з потреб окремої людини та територіальної громади в цілому.

   Депутатський фонд затверджується сесією районної ради на кожний рік окремо і враховується у загальному обсязі видатків на реалізацію районної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2016-2018 роки. За кошти фонду будуть надавати матеріальну допомогу соціально незахищеним жителям району,  вирішувати проблемні питання малозахищених верств населення. Депутати районної ради зможуть безпосередньо вирішувати соціально-побутові проблеми громадян, за їх зверненнями. У таких добрих намірів є деякі «але»: фінансову допомогу депутати не надаватимуть жителям об’єднаних територіальних громад, і сама сума фонду обмежує депутатські можливості.

   Кошти депутатського фонду  розподіляються на кожного депутата районної  ради на рік, в розмірі до 7000 гривень, з пропорційним розподілом поквартально. За особливих обставин депутати можуть поєднувати свої фонди або їх частину в межах кварталу для вирішення питань, які потребують значних коштів, відповідно до цього Положення. Облік витрат депутатського фонду здійснює Путильський територіальний центр   соціального  обслуговування (надання соціальних послуг).

   Залишок невикористаних коштів депутатського фонду  станом на 31 грудня підлягає поверненню до районного  бюджету.

   На сесії визначили також порядок використання коштів фонду. За поданням депутата, після розгляду необхідного пакету документів рішення про надання допомоги приймає голова районної ради, а у разі його відсутності – заступник голови районної  ради. Матеріальну допомогу з цього фонду однин заявник може отримати раз на рік.  

Як будуть управляти освітою району і за які кошти?

  Складно знайти конкретну відповідь на це запитання, оскільки району як такого немає, а є аж два керівні органи у цій сфері. Сектор управління у сфері освіти Путильської райдержадміністрації (колишній відділ освіти) та новостворений комунальний заклад «Путильський Центр управління

освітою» Путильської районної ради. На сесії районної ради якраз вносили зміни до попереднього рішення райради та затверджували статут Центру.

   Голова райдержадміністрації Микола Савчук прокоментував, що створений підрозділ не може існувати, оскільки передбачається його фінансування з районного бюджету, а розпорядником коштів є РДА.

 Депутат Андрій Дутчак висловив думку, що рішення про створення виконавчого органу районної ради прийняли з порушенням. «Сьогодні ми вносимо зміни, бо районна рада не може створювати виконавчий орган. Ми створили велосипед, який не буде їхати, тепер вносимо зміни, потім будемо відміняти».

  Голова районної ради Микола Шевчук відстоював думку про те, що Закон чітко не визначає і не забороняє створення таких органів.

  Незважаючи на суперечності, більшість депутатів (двоє - проти, двоє утрималися) прийняли позитивне рішення. Одна жінка-депутат навіть поплескала в долоні.

 

   Згідно із статутом Центру управління освітою, головною його метою є сприяння функціонуванню і розвитку системи освіти району, сприяння у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, здійснення досліджень у сфері освіти, вивчення освітньої та господарської діяльності закладів освіти району.

   Далі читаємо, що Центр здійснює управління загальноосвітніми,       дошкільними та позашкільними навчальними закладами усіх типів і форм власності, розташованими на території району (слово «район» звучить у документі досить часто, але якщо центр створювали саме тому, що району як такого немає чи не буде, є запитання – авт.).

   Делеговані повноваження, які прописані у статуті, настільки широкі, що центру для їх виконання знадобиться мати чималий штат. Хоча зараз іде мова лише про роботу керівника.

   У Статуті також прописано, що КЗ "Путильський ЦУО"  у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з Путильською районною радою, Департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, підприємствами, установами, організаціями, об’єднаннями громадян району, одержує від них в установленому порядку інформацію, документи, статистичні дані та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

   Фінансування КЗ "Путильський ЦУО"  проводиться за рахунок коштів районного бюджету, а також додаткових джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.

 

 Оскільки мета та спосіб діяльності Центру поки що незрозумілі, ми попросили прокоментувати ситуацію освітянина з досвідом, депутата районної ради Миколу Михайловича Бонкала.

  - Ви проголосували позитивно за ухвалення Статуту центру. Чи доцільно, на Вашу думку, щоб у сфері освіти району було два керівники?

- Справа в тому, що це - помилкова думка.   Фактично згідно нового Закону про освіту не буде сектору, а створять центр якості освіти.

   - Які повноваження начальника Центру?

 - Це людина, яка буде відповідати за координацію тих навчальних закладів, які є на підзвітній території районної ради. Ми забрали повноваження в райдержадміністрації, бо виходило, що одна людина керує освітою - голова адміністрації. Не будемо вводити людей в оману, скоро не буде ні сектор керувати, ні центр. У зв’язку зі створенням громад  району немає. Але і у громадах потрібно, щоб хтось координував роботу сфери освіти.  

 

    Любов МАРШАВКА.

 

PS. Реформи, які зараз переживає Україна з високої волі Європи, ще довго будуть відгукуватися на колись гармонійному житті району. І що цікаво, усе ми робимо «добровільно».


Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет