Медики відстояли свого керівника
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 9-01-2018, 13:14
Переглядів: 71

   Головному лікарю комунального закладу «Путильський центр первинної медико-санітарної допомоги» Світлані Пилипко таки продовжили контракт.

                                                                               

   Навколо цього питання в районній раді почали точитися дискусії ще задовго до завершення дії попереднього контракту Світлани Петрівни. Тривали емоційні обговорення, керівника первинної медицини району заслуховували на профільній комісії, відбувалися переговори з депутатами від різних політичних сил. Нарешті «судний» день настав.  21 грудня минулого року відбулася чергова сесія районної ради, на якій розглянули 20 питань. Очевидно, що сценаріїв можливого розвитку подій було кілька. Чомусь, кадрові питання, які, зазвичай, по важливості стоять в числі перших (після фінансових) у порядку денному сесії, цього разу були запропоновані до розгляду 18-им і 19-им. (Цього дня кадрове питання стосувалося і директора Путильського центру дитячої та юнацької творчості Наталії Хромей). Натомість 12-им було питання про внесення змін до положення про порядок проведення конкурсу, призначення, звільнення керівників комунальних установ та вирішення питань контрактів. Нагадаю, цим рішенням ініціативна група з 13-ти депутатів пропонувала внести зміни до згаданого положення, надавши депутатам право вирішувати кадрові питання шляхом таємного голосування. За всі роки роботи районної ради це перший випадок, коли депутати намагалися змінити відкриту процедуру на таємну. Один з ініціаторів депутат Володимир Тринька в перерві сесійного засідання, не стримуючи крикливого стилю свого спілкування, дорікав редакції за те, що в газеті від 1 грудня 2017 року розповіли читачам реалії, які приховуються за проектом такого «безневинного» рішення. Та логічного обґрунтування своєї «надважливої» і  саме зараз актуальної ініціативи (що також дивно) так і не надав. Та журналістська робота не була марною. Бо ж питання це пізніше взагалі зняли з порядку денного.

   На початку роботи сесії депутат Михайло Ямницький вніс пропозицію розглянути 18 і 19 питання порядку денного одразу після розгляду перших трьох питань. Цю пропозицію поставили на голосування, і депутати підтримали її. Тож, очевидно, план «А» (назву його так умовно) депутатів-інціаторів автоматично зазнав краху.

   А тим часом у зал доходили групи людей. І поки почали розглядати питання продовження контракту головному лікарю Світлані Пилипко, зал був заповнений працівниками первинної медицини, які прийшли підтримати і відстояти свого керівника. Бо ж знали, що потреба така є. Вони хотіли, щоб депутати приймали рішення по совісті і врахували думку колективу; щоб не повторився варіант, який депутати  дружно відпрацювали, таємно звільняючи головного лікаря ЦРЛ Михайла Дячука; щоб не справдилися чутки про те, що посаду пообіцяли іншому медику. Аби мінімізувати ці «щоб», до трибуни приходило чимало виступаючих.

   Депутати заслухали звіт Світлани Петрівни про роботу закладів первинної медичної мережі. Запитували про майбутнє медиків і пацієнтів у результаті впровадження медичної реформи, про якість надання медичних послуг, про долю недобудованих ФАПів у Ялівці, Гробищі, чому не введена в експлуатацію амбулаторія в Дихтинці тощо. На сесії був присутній представник Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Іван  Тріска. Він зазначив, що центр ПМСД – новоутворена структура і налагоджувати роботу дуже складно. За три роки керівної роботи Світлані Петрівні вдалося чимало зробити, але й попереду ще багато завдань. Зазначив, що з 12-го місця в загальнообласному рейтингу первинна медицина Путильщини  поступово підвищує свій рівень і за результатами роботи нині посідає 8 місце. Цей колектив в числі перших стовідсотково виконав державну програму «Доступні ліки». Так, є і недоліки, але їх зазначають не для того, щоб покарати керівника, а, навпаки, допомогти виправити ситуацію, скоординувати роботу колективу на певний результат. Світлані Петрівні вдалося згуртувати колег, вона зарекомендувала себе здібним медиком і керівником, має авторитет на обласному рівні. Тому закликав депутатів прислухатися до рекомендацій обласного керівництва і продовжити їй контракт, надати можливість реалізувати розпочате.

   Депутат Михайло Козян говорив про напрацювання і недоліки в роботі Центру. Акцентував увагу на вирішенні проблем і запропонував продовжити контракт терміном на один рік. На це представник з області зазначив, що, згідно з чинним законодавством, такий документ повинен укладатися терміном на три або п’ять років.

   На підтримку Світлани Пилипко висловлювалися депутати Андрій Дутчак, Михайло Дячук, Василь Журавець, голова райдержадміністрації Микола Савчук, від імені колективу Центру зверталася сімейний лікар Тетяна Терен. Хвилюючим був виступ медсестри ФАПу с. Дихтинець Валентини Жапко. Жінка відверто говорила про неприязнь з боку конкретних депутатів; що не можна використовувати депутатський мандат лише у своїх інтересах, а прислуховуватися до думки колективу і громадян; вказала причину особистої помсти депутата Євдокії Фрей в адрес Світлани Петрівни за те, що лікар на законних підставах не погодилася у свій час виконати наполегливе прохання щодо продовження лікарняного листка її чоловікові; зазначила, що медики змушені були залишити свої робочі місця і прийти на сесію, бо не довіряють депутатам. Похвально те, що Валентина Василівна не боялася відкрито говорити про факти, які мають місце. А взагалі медики продемонстрували всім єдність, чітку позицію, впевненість, готовність і бажання працювати під керівництвом Світлани Петрівни. Тож під час відкритого голосування з присутніх 23-ох депутатів 20 підтримали рішення про продовження контракту  з головним лікарем на три роки, Дмитро Ославський проголосував проти, Володимир Різак – утримався, Євдокія Фрей не взяла участь у голосуванні.

   Після такого тривалого обговорення першого кадрового питання, друге, що стосувалося продовження контракту з директором Путильського ЦДЮТ Наталією Хромей , також прийняли з аналогічними результатами голосування.

Людмила БАСЮК. 

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет