Якщо є підозра на кір, викликайте лікаря додому
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 26-12-2017, 16:28
Переглядів: 35

   Станом на 18 грудня у районі зафіксовано 85 випадків захворюваності на кір. Проте кількість нових зареєстрованих випадків має тенденцію до зменшення. У зв’язку з тим, що в інфекційному відділенні тривають ремонтні роботи, медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання надають у тимчасово облаштованому приміщенні. Оскільки воно, на жаль, не відповідає всім санітарно-епідеміологічним нормам, хворих направляють на стаціонарне лікування до лікувальних закладів обласного центру.

   Як діяти, коли є підозра на кір у когось із членів родини? На початковому етапі кір має симптоми, характерні для багатьох інших захворювань: підвищення температури тіла, сухий кашель, нежить, слизові виділення з носа, а висип на шкірі з’являється пізніше. Та є ознаки, що можуть насторожити: одночасні кашель, нежить і кон’юктивіт, а також світлобоязнь, набряк повік, сірувато-білі плями на слизовій оболонці щік  розміром, як піщинка, оточені червонуватим вінчиком, також плямисте почервоніння на слизовій оболонці м’якого піднебіння. Отож, якщо з’явилися подібні симптоми, негайно викликайте лікаря додому, щоб не наражати на небезпеку зараження інших.

  Є випадки, коли хворі на кір одразу звертаються по допомогу у центральну районну лікарню. Такі хворі є джерелом збудника для інших пацієнтів. І навіть у черзі до лікаря хтось може від них заразитися.

   Щоб уникнути інфікування інших людей, перш ніж іти до лікарні, викликайте лікаря додому. Це може бути фельдшер або сімейний лікар, які, оглянувши вас, вирішать, яке лікування необхідно обрати: стаціонарне чи амбулаторне.

   Подеколи у вечірній, нічний час та вихідні до лікувального закладу звертаються пацієнти, хворі на кір у катаральному періоді або вже з висипом, коли хвороба триває уже 2-3, а то й 5 днів. У таких випадках у неробочий час із дому доводиться викликати спеціалістів – рентгенлаборантів, педіатрів, також при необхідності слід забезпечити транспортування до обласного центру, а якщо пацієнт у тяжкому стані, – ще й медичний супровід. Усі потрібні заходи не завжди вдається виконати швидко.

 Тож звертаємося до жителів району з проханням, якщо у вас є будь-які скарги на здоров’я зранку, не чекайте до вечора. Зв’яжіться із сімейним лікарем та отримайте консультацію.

  

Галина ВОВК,

заступник головного лікаря з медичної частини  КЗ «Путильська ЦРЛ».

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет