Яблунчани бояться стати черговими жертвами водоканалу міні-ГЕС
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 11-12-2017, 11:50
Переглядів: 70

   Розвиток інфраструктури району, інвестування у будівництво промислових об’єктів у горах – дуже добра справа, кажуть жителі Яблуниці, але якщо все це робиться по-господарськи. Інакше жодні фінансові вливання у життя громади не будуть виправдані, особливо, коли діяльність структури становить загрозу життю місцевих жителів.

   А мова йде про функціонування міні-ГЕС на території села. До редакції від імені яблунчан звернулася вчитель-пенсіонер Марія Дроняк з листом, в якому задає одне запитання: «Скільки ще має загинути людей, щоб нарешті повністю загородили канал Яблуницької міні-ГЕС?» Пам’ятаємо сумний випадок, коли кілька років тому через необережність втопився місцевий житель. Тоді поставили кілька метрів огорожі саме на тій злощасній ділянці. А три місяці тому черговою жертвою неогородженого водоканалу стала місцева жителька, яка ввечері гнала додому корову. Як на зло, на місці нещасного випадку, де впала у канал жінка, не було навіть дорожнього відбійника.

   «…І знову заклали 20 метрів паркану, - пише Марія Петрівна, - як пам’ятник загиблій. То скільки ще має загинути людей, щоб канал нарешті огородили повністю? Ми віримо, що підприємство за роки діяльності вже заробило коштів на те, щоб звести паркан і дозволити людям жити спокійно». Бо від того дерев’яного паркану, який заклали ще у рік запуску міні-ГЕС, залишилася лежати  на землі три прогнилі стовпи.

   Жінка проживає якраз біля водоканалу, тому не з чуток знає про усі нюанси. А для того, щоб внуки, які приїжджають на канікули, почувалися в безпеці, вони з чоловіком повністю огородили своє подвір’я та не випускають дітей на вулицю без нагляду. Люди, які живуть поблизу каналу, вже не переймаються тим, що замість родючих городів у них тепер пасовища для худоби, бо ґрунт замокає і втратив родючість. Тепер їх хвилює безпека перебування поблизу водойми, адже там живуть і бігають діти, пасе худоба. І всім хочеться спокійно виходити на вулицю.

   Шукаючи відповіді на поставлене запитання, ми звернулися до сільського голови Володимира Кумариці. Він пояснив, що з письмовими зверненнями до нього місцеві жителі не приходили, в іншому випадку їх обов’язково було б розглянуто. І лише на підставі таких звернень він міг би зв’язуватися з керівництвом міні-ГЕС. Розповідає, що підприємство розпочинало діяльність при його попередниках, і з якими правами та обов’язками щодо громади об’єкт здавали в експлуатацію, знати не може. В тому числі й що стосується огорожі водоканалу.

   Оскільки у нас уже є письмове звернення від яблунчан, то на цих підставах ми зв’язалися з начальником Путильської дільниці міні-ГЕС Миколою Малишем. Він розповів, що з яблунчанами уже вели мову про огорожу каналу і більшість підтримала пропозицію – огородити водойму зі сторони вулиці, моста та навпроти житлового сектору. А там, де канал проходить через пасовища, залишити. Але однозначно стверджує, що керівництво підприємства прислухається до людей, якщо нинішній стан водоканалу викликає у них занепокоєння.

   Хочеться вірити, що прохання яблунчан будуть почуті. А згодом ми обов’язково повернемося до цієї теми, щоб дізнатися, чи убезпечили людей від можливих нещасних випадків.

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет