Щоб не допустити незаконної вирубки ялинок
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 11-12-2017, 11:40
Переглядів: 44

   Щороку перед новорічними святами лісові господарства Путильщини заготовляють ялинки. Придбати їх можуть всі бажаючі, до того ж за помірними цінами. За інформацією начальника відділу лісового господарства ДП «Путильський лісгосп» Дмитра Івановича Михайлюка, з кожним разом лісгосп зменшує заготівлю новорічних ялинок із метою збереження лісових культур. До новорічних свят підприємство планує заготовити і реалізувати 1000 ялинок за ціною від 60 грн за одну.

   А державне підприємство СЛАП «Карпатський держспецлісгосп заготовить 3000 ялинок. Ціна однієї ялинки – від 50 до 85 грн. Про це розповів головний лісничий підприємства Іван Михайлович Генцар.

   У лісових господарствах затверджені накази, де прописаний весь комплекс заходів щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування у передноворічний період. Створені оперативні рейдові групи з відповідними графіками чергувань, куди входять державна лісова охорона підприємств, лісова охорона Карпатського ДСЛ АПК та представники підрозділів національної поліції. Оперативні рейдові групи перевірятимуть стан лісових насаджень району, пункти їх реалізації, а також неорганізовані та стихійні місця продажу новорічних ялинок.
      Особливу увагу приділятимуть заходам щодо охорони хвойних насаджень від самовільних рубок на територіях лісових масивів лісництв та на територіях природно-заповідного фонду. Заготівлю будуть проводити за рахунок розчистки сільськогосподарських угідь, прорубки квартальних просік, розчистки трас ліній електропередач, шляхів, а також у порядку проведення рубок формування та оздоровлення лісів.
    Дирекція лісогосподарських підприємств застерігає: новорічну ялинку краще виписати законним шляхом, ніж займатися самовільними рубками. Інакше ви ризикуєте сплатити чималий штраф та зіпсувати собі святковий настрій. За кожне зрубане або пошкоджене дерево діаметром 10 і менше сантиметрів розмір штрафу складає 399,27 грн, діаметром 10,1-14 сантиметрів – 703,47 грн та діаметром 14,1-18 сантиметрів – 1806,22 грн.

   Звертаємося до всіх жителів району! Не пошкоджуйте лісові культури та особливо цінні реліктові насадження природно-заповідного фонду. Адже це  золотий запас гірського краю Путильщини, який потрібно зберегти для наступних поколінь.

Дирекція ДП «Путильський лісгосп» 

та ДП СЛАП «Карпатський ДСЛ».
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет