СТАНЦІЇ ТЕЛЕРАДІОЗВ’ЯЗКУ ПРАЦЮВАТИМУТЬ У ЦИФРОВОМУ ФОРМАТІ
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 23-11-2017, 15:38
Переглядів: 24

   Вежі, що височіють на вершинах гір Раково і Соколій Киселицької сільської ради, привертають увагу подорожуючих. Та це лише частина устаткування станцій Сєна (Раково) і Путила-2 (Соколій) Чернівецької філії концерну радіозв’язку, радіомовлення і телебачення. Ці режимні об’єкти закритого типу забезпечують державну інформаційну політику в усіх куточках району. Звідси бере початок історія теле- і радіо зв’язку Путильщини.

   - Чим вище над рівнем моря розташована вежа, тим більший радіус покриття і, відповідно, краща якість передачі сигналу, - розповідає старший електромеханік станцій Роман Іванович Федюк. – Незважаючи на те, що цифрові технології прогресують, ми продовжуємо забезпечувати безперебійну роботу аналогового телебачення. Із Соколію через спеціальні передавачі транслюємо телеканал «1+1», українське радіо та супер радіо. Звідси забезпечуємо якісне покриття райцентру та ближніх сіл.  З вежі Сєна з радіусом покриття 50-60 кілометрів передаємо дані телеканалів «Інтер» та «Перший національний». Цим сигналом користуються сусідня Івано-Франківщина,  частина Румунії. Також у селах Підзахаричі, Розтоки, Селятин є мікроретранслятори, які підсилюють дію сигналу. Наші працівники обслуговують ці державні об’єкти місцевого значення.

   Ще кілька десятиліть тому поява аналогового телебачення вважалася  значним технологічним прогресом. На Путильщині перша дерев’яна вежа з’явилася у 1964 році. В 1967-му її переобладнали на металічну. Тоді керівником Чернівецької філії був Володимир Грищенко, який всіляко сприяв появі телебачення на Путильщині. На місцевому рівні реалізовував задум Федюк Іван Дмитрович із Дихтинця. Він присвятив сфері зв’язку 43 роки трудової діяльності. Його називають електромеханіком від Бога і в колективі згадують з особливою повагою. Хоча Іван Дмитрович зараз перебуває на заслуженому відпочинку, колеги з вдячністю згадують його настанови.

   - Справу батька продовжує син, нинішній керівник Роман Іванович Федюк. – долучається до розмови начальник цеху Чернівецької філії Сергій Іванович Гаврилюк, який на момент мого візиту на станцію Путила-2 перебував тут  із робочою поїздкою. - За тринадцять років праці в сфері зв’язку Роман Іванович зарекомендував себе відповідальним і здібним електромеханіком. Тут сформований колектив професіоналів. Постійні чергування на об’єктах потребують особливої пильності працівників. За роки спільної праці вони настільки спрацювалися, що все вирішують без нарікань. 

   При нагоді запитую Сергія Івановича про перспективи цифрового телебачення у нашому гірському районі:

   - З кожним днем технології вдосконалюються. На зміну аналоговому телебаченню гряде цифрове. Якщо міста-мільйонники вже ним користуються, то в інших регіонах триває підготовчий процес. Нещодавно київські спеціалісти зробили запит до Чернівецької філії з проханням обґрунтувати матеріально-технічну потребу для встановлення цифри в Путильському районі. На державному рівні прийнято постанову, якою з березня 2018 року аналогове телебачення має бути анульоване. Взамін буде введено цифрове. Для нас це болюче питання. Бо  процес дороговартісний і залежить від державного фінансового забезпечення. Незалежно від того, якими будуть темпи осучаснення телекомунікаційного зв’язку, громадяни не залишаться без доступу до телебачення. При запровадженні цифрового телебачення у людей залишаться ті ж телевізори, антени, потрібні лише тюнери Т-2 для прийому цифрового сигналу. Але це не означає, що нинішні станції стануть вчорашнім днем. Із введенням цифрового покриття радіус дії з двох станцій буде набагато потужнішим. Пришвидшити цей процес на Путильщині можуть депутати різних рівнів, спрямовуючи відповідні звернення до концерну РРТ. Так привернули б увагу до специфіки гірського району.

   А тепер про специфіку. Якщо до Соколію відстань від центральної дороги становить 2,5 кілометра, то до станції Сєна – 8 кілометрів складного гірського шляху. Старший електромеханік Роман Іванович повертає до реалій повсякденного робочого процесу: - Для роботи станцій за будь-яких природних умов незамінними помічниками є колісний та два трактори-бульдозери. Буває, що взимку висота заметів по дорозі до станції Сєна сягає трьох-чотирьох метрів. Тоді електромеханік Павло ___ Торак, відповідальний за транспортне сполучення, добирається до об’єкта по 6-8 годин. Інколи на прокладання шляху потрібні доби. Часто спільно з електриками вирішуємо проблему відновлення енергопостачання. На випадок аварійної ситуації або стихії маємо потужні дизельні генератори. Якою б не була причина несправностей, станції повинні працювати постійно. Пригадаймо наслідки стихії 2008 року. Навіть тоді ми забезпечували належний зв'язок.

    В успішності справи велика заслуга колективу, який налічує десять кваліфікованих електромеханіків. Кожен із них – майстер своєї справи. Чоловіки погоджуються, що до техніки також треба мати талант. Але й констатують: не кожен зможе тут працювати. Більшість працівників – пенсійного віку, тому потрібно задумуватися про молоду зміну. Та специфіка роботи на режимних об’єктах і вимоги до працівників не приваблюють молодь.

    А вчитися є в кого. Роман Іванович завдячує за сумлінну працю талановитим колегам. Це Микола Васильович Татарин із Підзахаричів, Павло Васильович Торак із Сергіїв, ветерани праці Іван Дмитрович Кочерган із Шпетків, Іван Васильович Кочерган із Стебнів, Михайло Дмитрович Терен із Дихтинця, Микола Іванович Кмич із Дихтинця, Петро Іванович Грицюк із Чернівців, Михайло Юрійович та Іван Юрійович Скидани із Дихтинця. З нагоди професійного свята – Дня працівників радіо, телебачення і зв’язку – бажає всім міцного здоров’я, родинного затишку, успішної праці та Божого благословення.

Людмила БАСЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет