Порядні господарі не викидають сміття де-небудь
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 30-10-2017, 11:30
Переглядів: 233

    До 15 листопада у селищі триває осінній місячник санітарної очистки та благоустрою. У його рамках регулярно здійснюють рейдові перевірки з метою покращення санітарного стану Путили та територій,  прилеглих до підприємств, установ й організацій, торговельних та інших обєктів. Щоразу всіх керівників та жителів закликають прибрати сміття, придорожні смуги, береги річок, розкинуті дрова, листя. Але, на жаль, є такі мешканці та керівники, які порушують норми санітарного стану постійно.

 

   Це, в першу чергу, люди, які свідомо не укладають договори з комунальною службою про надання послуг з вивезення відходів та відповідно не платять за вивіз сміття. Адже той, хто уклав договір, чітко знає, що машина комунального господарства забирає пакунки із непотребом постійно (у п’ятницю та суботу, згідно графіку по кожній вулиці селища). То чому після того, як спеціально відведений для цього майданчик звільняють, до вечора знову збираються гори сміття? Порядні господарі цього не зроблять.

   Люди повинні розуміти, що порядок має бути завжди, а не тільки тоді, коли  оголошують осінній чи весняний місячник санітарної очистки та благоустрою. Однак, коли на черговий обхід територій закликають журналістів, бачимо ті самі недоліки і списки з прізвищами. Деякі «господарі» не збираються прибирати навіть після сплаченого штрафу. То про яку свідомість і прагнення до європейського життя тут можна говорити?

   У рамках осіннього місячника виконком селищної ради скерував до виконання 78 розпоряджень селищного голови, а після рейдових перевірок громадянам надіслали 11 попереджень, а керівникам – 4. Але минув тиждень і подекуди знову пальцем об палець не вдарили. Крім цього, вивіска із надписом «викидати сміття заборонено, штраф – 340 гривень» абсолютно нікого не лякає або її взагалі не помічають. Адміністративна комісія при виконкомі селищної ради за порушення Правил благоустрою населеного пункту має право штрафувати постійно, а не тільки протягом місячників санітарної очистки.

   Приватні підприємці, чия діяльність пов’язана із лісопереробкою, вивозять тирсу на береги річок, а згодом тут починають з’являтися пакети зі сміттям, бо люди сподіваються, що за них хтось прибере або спалить непотріб разом із тирсою. Але дива не стається, і Путилка поволі перетворюється на каналізаційний стік. Так само купи бруду з’являються і там, де обирають відпочинок на природі.

   Чого ж дивуватися, що ми хворіємо, п’ємо брудну воду і дихаємо забрудненим повітрям? До речі, про те, що спалювати листя не можна, теж ніхто не думає. Навесні і восени замість того, щоб вдихнути свіже повітря, ми змушені сидіти вдома із зачиненими вікнами і дверима. Та біда, що спалюють не лише листя. Під час рейду у самому центрі селища ми побачили згарище, де валялася купа консерв, скляних банок, пляшок та інших негорючих речей. Коли ж викликали людей із прилеглих організацій, щоб розібратися, хто винен, вони почали перекладати недбалість на інших. То звідки взялося сміття, якщо його ніхто не викидав?І так, на жаль, щоразу.

   Чесно кажучи, бракує слів, щоб укотре закликати людей бути людьми. Поки кожен із нас не усвідомить, що чистота довкілля і наших домівок залежать тільки від нас, нічого не зміниться. Невже так тяжко це зрозуміти?! Виконком селищної ради попереджає: якщо мешканці Путили до кінця місячника не наведуть на прилеглих територіях порядок, газета опублікує їхні прізвища.

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет