Безробітних побільшало
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 23-10-2017, 14:03
Переглядів: 42

   Це підтверджує директор Путильського районного центру зайнятості Михайло Степанович ЯКІВЮК. Тож разом із керівником аналізуємо цифри, що стали підсумковими  на ринку праці Путильщини за дев’ять місяців роботи структурних підрозділів служби.

 

   - Михайле Степановичу, які реалії на реєстрованому ринку праці для тих, хто втратив роботу або хоче працевлаштуватися?

   - На кінець третього кварталу цього року на обліку в центрі зайнятості перебували 645 безробітних. З них 318 осіб (49,3 %), які займали робітничі місця; 95 осіб (14,7 %), які займали посади держслужбовців; 232 (36 %) – особи без професії або ті, хто займали місця, що не потребують спеціальної підготовки; 261 (38,1 %) – жінки; 211 (32,7 %) – молодь у віці до 35-ти років.  У минулому році за аналогічний період було зареєстровано 602 особи. Простежується досить суттєва різниця у 43 одиниці. Очевидними є причини цього процесу: через збільшення мінімальної зарплати і відповідно суми єдиного соціального внеску фізичні особи-підприємці та їхні наймані працівники припиняють приватну діяльність. Здебільшого така ситуація в тих, хто працює збитково.

   З початку року до служби зайнятості звернулися 84 підприємці та 83 особи з числа найманих працівників, яким присвоєно статус безробітних. Це майже третина від загальної чисельності зареєстрованих безробітних.

   У той же час простежується зменшення кількості вакансій, яких завжди бракувало. Зараз вакантними є 4 посади, а за звітний період минулого року було 7.

   - Чи дається взнаки процес оптимізації штатної чисельності працівників бюджетної сфери?

   - У минулому році внаслідок скорочення реєстр безробітних поповнили 22 особи, у цьому році – 21. Тобто вивільнення з різних причин продовжується.

   - Чи звертаються до служби зайнятості учасники антитерористичної операції, які повернулися зі сходу України?

   - Так, зараз у пошуках роботи 8 демобілізованих військовослужбовців. Це значно менше показника аналогічного періоду 2016 року – 32 особи. 

   - Яку суму з бюджету держава спрямовує на підтримку безробітних жителів Путильщини?

   - З початку року виплачено 6 мільйонів 560,3 тисячі гривень допомоги по безробіттю (за 9 місяців 2016 року – 4 мільйони 385,9 тисяч гривень). У вересні 2017 року середній розмір допомоги по безробіттю становив1350,32 гривні, у вересні 2016 – 1258,89 гривні. Виплати отримують 570 громадян. Для застрахованих осіб з урахуванням страхового стажу мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1280 гривень, іншим категоріям громадян – 544 гривні.

   Також держава дбає про кваліфікаційний рівень людей, які в пошуках роботи. Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації здобули 160 осіб.

   - Не всі жителі мають змогу стежити за змінами законодавства з електронних джерел. Які форми співпраці є найдієвішими?

   - Ми проводимо чимало профорієнтаційних заходів, до участі в яких запрошуємо різні категорії громадян. З початку року спеціалісти надали 4711 профорієнтаційних послуг  2411-ти особам. Заходи постійно урізноманітнюємо. Це дні відкритих дверей, семінари, міні-ярмарки, виїзні акції. Ділимося інформацією як з працюючими, так і безробітними громадянами. Також допомагаємо учням зорієнтуватися у виборі професії. Найбільше громадян залучено до семінарів з техніки пошуку роботи.

   Важливою складовою є налагодження тісної співпраці з Путильським райвійськкоматом та Чернівецьким прикордонним загоном щодо працевлаштування громадян у військових частинах та інших підрозділах. У центрі зайнятості є куточок військкомату «Робота за контрактом на військову службу», де постійно оновлюється інформація щодо актуальних вакансій по всій Україні. Також щомісяця проводимо спільні семінари, працюємо з молоддю.

   Спеціалісти центру зайнятості завжди готові надати методичну й практичну допомогу кожному, хто звертається.

Дякую за змістовну розмову.

Людмила БАСЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет