Безробітних побільшало
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 23-10-2017, 14:03
Переглядів: 128

   Це підтверджує директор Путильського районного центру зайнятості Михайло Степанович ЯКІВЮК. Тож разом із керівником аналізуємо цифри, що стали підсумковими  на ринку праці Путильщини за дев’ять місяців роботи структурних підрозділів служби.

 

   - Михайле Степановичу, які реалії на реєстрованому ринку праці для тих, хто втратив роботу або хоче працевлаштуватися?

   - На кінець третього кварталу цього року на обліку в центрі зайнятості перебували 645 безробітних. З них 318 осіб (49,3 %), які займали робітничі місця; 95 осіб (14,7 %), які займали посади держслужбовців; 232 (36 %) – особи без професії або ті, хто займали місця, що не потребують спеціальної підготовки; 261 (38,1 %) – жінки; 211 (32,7 %) – молодь у віці до 35-ти років.  У минулому році за аналогічний період було зареєстровано 602 особи. Простежується досить суттєва різниця у 43 одиниці. Очевидними є причини цього процесу: через збільшення мінімальної зарплати і відповідно суми єдиного соціального внеску фізичні особи-підприємці та їхні наймані працівники припиняють приватну діяльність. Здебільшого така ситуація в тих, хто працює збитково.

   З початку року до служби зайнятості звернулися 84 підприємці та 83 особи з числа найманих працівників, яким присвоєно статус безробітних. Це майже третина від загальної чисельності зареєстрованих безробітних.

   У той же час простежується зменшення кількості вакансій, яких завжди бракувало. Зараз вакантними є 4 посади, а за звітний період минулого року було 7.

   - Чи дається взнаки процес оптимізації штатної чисельності працівників бюджетної сфери?

   - У минулому році внаслідок скорочення реєстр безробітних поповнили 22 особи, у цьому році – 21. Тобто вивільнення з різних причин продовжується.

   - Чи звертаються до служби зайнятості учасники антитерористичної операції, які повернулися зі сходу України?

   - Так, зараз у пошуках роботи 8 демобілізованих військовослужбовців. Це значно менше показника аналогічного періоду 2016 року – 32 особи. 

   - Яку суму з бюджету держава спрямовує на підтримку безробітних жителів Путильщини?

   - З початку року виплачено 6 мільйонів 560,3 тисячі гривень допомоги по безробіттю (за 9 місяців 2016 року – 4 мільйони 385,9 тисяч гривень). У вересні 2017 року середній розмір допомоги по безробіттю становив1350,32 гривні, у вересні 2016 – 1258,89 гривні. Виплати отримують 570 громадян. Для застрахованих осіб з урахуванням страхового стажу мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1280 гривень, іншим категоріям громадян – 544 гривні.

   Також держава дбає про кваліфікаційний рівень людей, які в пошуках роботи. Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації здобули 160 осіб.

   - Не всі жителі мають змогу стежити за змінами законодавства з електронних джерел. Які форми співпраці є найдієвішими?

   - Ми проводимо чимало профорієнтаційних заходів, до участі в яких запрошуємо різні категорії громадян. З початку року спеціалісти надали 4711 профорієнтаційних послуг  2411-ти особам. Заходи постійно урізноманітнюємо. Це дні відкритих дверей, семінари, міні-ярмарки, виїзні акції. Ділимося інформацією як з працюючими, так і безробітними громадянами. Також допомагаємо учням зорієнтуватися у виборі професії. Найбільше громадян залучено до семінарів з техніки пошуку роботи.

   Важливою складовою є налагодження тісної співпраці з Путильським райвійськкоматом та Чернівецьким прикордонним загоном щодо працевлаштування громадян у військових частинах та інших підрозділах. У центрі зайнятості є куточок військкомату «Робота за контрактом на військову службу», де постійно оновлюється інформація щодо актуальних вакансій по всій Україні. Також щомісяця проводимо спільні семінари, працюємо з молоддю.

   Спеціалісти центру зайнятості завжди готові надати методичну й практичну допомогу кожному, хто звертається.

Дякую за змістовну розмову.

Людмила БАСЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет