Під гаслом пенсійної реформи українців чекають нові зміни
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 17-10-2017, 10:27
Переглядів: 61

З 11 жовтня 2017 року в Україні набула чинності пенсійна реформа. Нинішнім пенсіонерам гучномовно перераховують пенсії, а майбутнім доведеться ще працювати і платити внески… Замислююся, якщо трудитися, як то кажуть, на совість, чесно платити належне до пенсійного фонду, то яку райдужну старість запропонує МЕНІ пенсійна реформа. І запрошую поміркувати над цим разом.

 

   Щоб отримати певні цифри та відомості, тепер не потрібно йти до управління пенсійного фонду. Варто зареєструватися на сайті pensia.ua і проаналізувати результати експрес-аналізу свого можливого розміру пенсії. Так я і роблю. Підсумки цієї нескладної роботи просто вражають. 

  Вводжу в системі свою стать, дату народження і день початку трудової діяльності та дізнаюся, що вийду на пенсію десь у далекому 2041 році. Якщо працюватиму аж до 60 років, мій страховий стаж складе 42 роки (з урахуванням 5-літнього періоду стаціонарного навчання у вузі). І зароблю я на старість років приблизно 1544 грн (за сучасними цінами). Ця сума розрахована при поточній офіційній заробітній платі у розмірі 4000 грн. Тобто я отримаю лише на 232 грн більше від мінімальної пенсії, яку призначають людям без відповідного страхового стажу.  Якби я хотіла отримувати хоча б 3000 грн пенсії, то моя зарплата на сьогодні мала би складати 8660 грн. Тут, що гріха таїти, починаю міркувати як хитро держава «піднімає» нам зарплати. Розрекламовані минулого року 3200 грн мінімальної зарплати отримали як підвищення хіба що техпрацівники. Окремим фахівцям (освітянам, медикам) таки підняли посадові оклади. Для інших і, зрештою, всіх підвищили хіба що ціни та податки. Так і є,  хто не мав доброго заробітку в молодості, хай не чекає гаразду в старості. Замислююся і над тим, навіщо платити 42 роки по 20% від зарплати щомісяця, аби, може у кращому випадку 10-20 років мати таку ж пенсію, як і ті, хто ніде не працював. Адже після 65 років людям без страхового стажу належить соціальна пенсія у мінімальному розмірі.

   При мізерних зарплатах у співвідношенні до курсу валюти треба ще мати щастя дожити до тієї пенсії, - таку думку нерідко чуємо від представників молодого покоління. І що ми, молоді, робимо не так, як у Європі?! У школі нам пророкують велике майбутнє, якщо будемо відмінно вчитися, віримо, здобуваємо вищу освіту, працюємо на благо суспільства і… отримуємо майже таку ж зарплатню, як людина без освіти. А чи краще пенсіонерам? Знаю вчителів-пенсіонерів, які отримують сьогодні 1700 грн пенсії (при прожитковому мінімумі 1684 грн).  Коментувати такі цифри й не потрібно. Такі реалії і вони суттєво не зміняться при впровадженні пенсійної реформи. 

   А затвердили днями нововведення, які ніби наближають нас до європейських стандартів. Читаємо. Необхідний для виходу на пенсію мінімальний стаж щорічно збільшуватимуть на 12 місяців до досягнення розміру 35 років у 2028 році. Роль страхового стажу для визначення права на пенсію посилюється. Ті, хто сумлінно працював і набув необхідного страхового стажу, зможуть вийти на пенсію в 60 років (для чоловіків та жінок пенсійний вік поступово зрівняється). З січня 2018 року для виходу на пенсію за віком необхідно мати 25 і більше років страхового стажу. Людина, яка не працювала, або працювала на себе (не сплачувала страхові внески), не буде отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше – мінімальний страховий стаж для права на пенсію залишається на рівні 15 років (при досягненні 65 років).

   Ті, хто працюють в секторі неформальної зайнятості або за кордоном, можуть сплачувати внески до Пенсійного фонду самостійно або «купити» стаж за період коли такі внески не сплачувались (не більше, ніж 2 роки).
Щоправда, зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років); артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років); журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій; «чорнобильців» (із зниженням пенсійного віку).
   Добра новина для працюючих пенсіонерів: їм скасовується обмеження виплати пенсій. Тобто повернули право отримувати і пенсію, і зарплату в повному обсязі. Відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію у 55 років.

  Крім того, скасовано спеціальні пенсійні режими для державних службовців, науковців, посадовців органів місцевого самоврядування, прокурорів, депутатів та пенсії за вислугу років.

  Серед іншого, закон передбачає запровадження накопичувального рівня пенсійної системи з 1 січня 2019 року.
   До того ж із 11 жовтня мінімальну пенсію в Україні підвищили на 11% (було 1312 грн,  стане 1452 грн, що на 140 грн більше). Зате мінімальну зарплату, з якої будуть іти відрахування у Пенсійний фонд, згідно проекту бюджету, пропонують підвищити на 523 грн (до 3723 з 3200 грн).

    Як висновок хочу побажати собі і кожному зберігати працездатність якнайдовше. Міцного здоров’я усім нам, бо за державними пенсійними мінімумами навіть на ліки навряд чи вистачить.

   Підготувала Любов МАРШАВКА.

 

У сусідів так

   Полякам, наприклад, щоб отримувати трудову пенсію, чоловікам потрібно відпрацювати 20 років,  жінкам 19 років і відраховувати до Пенсійного фонду внесок у розмірі 19,5% від зарплати. При цьому половину від цієї суми полякам платить роботодавець.
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет