Дитячо-юнацьку спортивну школу ліквідували Чи буде у дітей шанс на фізичний розвиток?
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 17-10-2017, 09:56
Переглядів: 67

   На позачерговій 19-ій сесії районної ради, що відбулася 3 жовтня, депутати більшістю голосів підтримали ліквідацію районної дитячо-юнацької спортивної школи. У незмінному складі тренери працюватимуть до кінця 2017 року, а обіцянки про робочі місця при КЗ «Путильський районний стадіон «Карпати» імені Андрія Гусіна» залишаються поки що на папері.

  

   За словами директора ДЮСШ Світлани Василівни КЛЮЧАН, спортивні секції для дітей різної вікової категорії діяли при кожній загальноосвітній школі. Заняття з боротьби, волейболу, баскетболу, футболу і тенісу забезпечували десять спортивних тренерів. І лише цього року чотири команди ДЮСШ стали срібними призерами області. Тобто діти не просто з користю проводили позаурочний час, а й мали певні досягнення. Та педагоги побоюються, що в новому році про спортивний розвиток у районі забудуть.

    Питання оптимізації мережі установ культури району розглядали на засіданні комісії з питань мобілізації платежів до бюджетів та оптимізації мережі бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів ще минулого року, інформує перший заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради Михайло Іванович ЯМНИЦЬКИЙ. Після обговорення доцільності функціонування двох спортивних закладів члени комісії «рекомендували районній раді винести на чергове засідання сесії питання щодо реорганізації спортивних шкіл з подальшим об’єднанням їх в одну установу» (мовою оригіналу).

   Та минув рік і депутати в своєму рішенні № 62-19/17 від 3 жовтня пункт «утворити нову об’єднану  структуру» взагалі не передбачили. Цим самим вони повністю ліквідували ДЮСШ, залишивши директора, тренерів і їхніх вихованців при своїх інтересах.

     Згідно протоколу поіменного голосування, розміщеного на офіційному сайті районної ради, «за» ліквідацію ДЮСШ проголосували 14 депутатів районної ради із 18-ти присутніх. Та цікаво, що на засідання сесії, де шляхом найменшого опору вирішилася доля спортивної школи, її керівника Світлану Василівну Ключан навіть не запросили.

   ДЮСШ, що діяла при відділі освіти, була заснована 2001 року. На її діяльність у середньому виділяли 300-350 тисяч гривень на рік, яких не завжди вистачало. Паралельно в районі діяла спортивна школа для дорослих - районне фізкультурно-спортивне товариство «Колос». До цього року співзасновником товариства була районна рада, яка навесні вийшла із співзасновництва. А директор ФСТ «Колос» Віктор Федорович Псарюк  залишився працювати на голому ентузіазмі (про це редакція інформувала у 37-му випуску газети від 15 вересня цього року).

    Голова постійної комісії районної ради з питань комунальної власності освіти, медицини, культури та молодіжної політики Антоніна Олександрівна СКИДАН коментує:

 - Після ліквідації ДЮСШ при новоствореному комунальному закладі «Путильський районний стадіон «Карпати» імені Андрія Гусіна» будуть працювати два структурні підрозділи на чолі з одним директором та бухгалтером. На мою думку, вчителі фізкультури, які були  тренерами секцій, зобов’язані проводити позакласну роботу на добровільних засадах, бо так склалося, що держава не має можливості платити всім і кожному. Вчитель отримував заробітну плату в школі, півставки – за тренування дітей, а деякі були ще й пенсійного віку. Натомість молоді спеціалісти, які мають вищу освіту, не можуть ніде влаштуватися. Здійснювати роботу у такому форматі недоцільно, і ці зміни потрібно було робити давно.

   Якщо є директор певної установи, то він має мати якийсь куточок у державній установі, де зберігається ділова документація. А в ДЮСШ не було ніяких умов. Так не повинно бути. Звичайно, змагання проводили, діти мали високі спортивні досягнення, але повертаюся знову до того, що в таких результатах, у першу чергу, мають бути зацікавлені вчителі.

   Очевидно, на попередній сесії депутати не до кінця розібралися в ситуації, тому утрималися від голосування. Але на комісії і на колегії районної ради, крім Андрія Дутчака, за це проголосували всі. Як приклад, вихователі Усть-Путильського ДНЗ від початку створення громади на добровільних засадах ведуть гуртки англійської мови, хореографії та інші. Бо за дітей потрібно вболівати незалежно від грошей, а починати робити зміни – із себе. Звичайно, для цього доведеться чимось жертвувати.

   Нині триває процес ліквідації ДЮСШ із наступним кроком реорганізації. Це сприймається боляче, бо буде все-таки один директор і бухгалтер, та й можливий варіант, що школа поповниться молодими кадрами. Зрештою, процес модернізації повинен відбутися, бо старим ключем нового замка не відімкнеш. А з нового року все буде так, як і має бути, - завершує думку Антоніна Скидан.

  

   Укотре, на жаль, доводиться констатувати, що людей, які мають пряме відношення до певної ситуації, залишають за бортом. Адже тренерів, які роками піклувалися про фізичне здоров’я та успіхи дітей, навіть ні про що не запитали. А з іншого боку, як може бути проведена реорганізація уже неіснуючої структури?!

  

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет