Через СПАЛАХ КОРУ призупинили навчання усть-путильських школярів
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 9-10-2017, 10:17
Переглядів: 57

У районі зафіксовані випадки захворювання на кір, і ситуацію вже визнали на рівні області епідемічною

 

   Не даремно останнім часом лікарі все більше наполягають на необхідності щеплення дітей. Адже, як свідчить практика, саме нещеплені діти ризикують захворіти небезпечною недугою. 

   Заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства Путильської ЦРЛ Олена Едуардівна КАРПЕНКО констатує:

  - Спалах захворювання на кір зафіксований в Усть-Путилі, але до Путильської ЦРЛ звернулися по медичну допомогу також двоє дітей з Путили, троє дітей та їхній батько з Ріпня. Захворіли діти різного віку – від півтора до восьми років. Деякі пройшли стаціонарне лікування, деякі ще лікуються. Усі пацієнти не мали профілактичних щеплень проти кору. На разі невідомо, чи стабілізувалася ситуація, адже інкубаційний період розвитку вірусу триває від 7 до 17 днів. До того ж вірус швидко поширюється від людини до людини, якщо немає імунітету до хвороби. Ми вкотре наголошуємо, що не щеплені діти ризикують захворіти, тому переконуємо батьків не відмовлятися від профілактичних щеплень. Кір небезпечний ускладненнями, адже супроводжується високою температурою тіла, і не кожна дитина легко переносить такий стан. Лікуємо хворих симптоматично, проводимо противірусну терапію.

   Лікарі наголошують, якщо дитина захворіла, має високу температуру тіла та прояви кіру, не можна вести її у поліклініку на прийом, а слід викликати додому фельдшера, сімейного лікаря чи бригаду швидкої допомоги. Дитині нададуть кваліфіковану допомогу і таким чином інфекція не буде розповсюджуватися.

   Про ситуацію із захворюванням дітей в Усть-Путилі розповідає завідуючий Мариничівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Сергій Валерійович ГЛЬОЗА:

   - Станом на 3 жовтня офіційно зафіксовано захворювання 13-ти дітей на території Усть-Путильської ОТГ. Усіх оглянули, призначили лікування. Одна дитина перебуває на стаціонарному лікуванні в Путильській ЦРЛ. Справді, усі діти не мали профілактичних щеплень проти кору. Ситуація під контролем, поки що нових випадків захворювання не було.

    Рішенням Усть-Путильської сільської ради ОТГ тимчасово призупинили навчальний процес в Усть-Путильській школі, щоб вірус не поширювався у дитячому колективі. Адже саме усть-путильські школярі, серед яких 11 однокласників, масово захворіли.

   Голова Усть-Путильської сільської ради ОТГ Іван Прокопович ЧЕВЮК із цього приводу інформує:

   -  Ми прийняли рішення закрити Усть-Путильську школу на 10 днів, від 28 вересня до 6 жовтня. Можливо, цей термін буде продовжено, якщо так рекомендуватимуть в облдержадміністрації.  На кір захворіли 11 учнів третього класу (серед них один мешканець Івано-Франківщини), по одному учневі з 1, 2, 4 класів. Усі діти не були у щеплені у потрібний термін. Тож бачимо, що батьки повинні відповідальніше ставитися до профілактики захворювань. Була створена комісія, яка здійснила подвірний обхід усіх хворих дітей, надали відповідні рекомендації. Також провели хлорування та прибирання у шкільних класах. 

  Станом на четвер є три нові випадки захворювання в селищі Путила. Це підтверджує головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Петрівна ПИЛИПКО, а також зауважує:

   - По селах району не було звернень на фельдшерсько-акушерські пункти з приводу підозри на кір. Але у зв’язку із спалахом захворювання в Усть-Путилі ми проводимо додаткову вакцинацію дітей, які не мали щеплень. За період від 15 вересня до 3 жовтня вакцинували 337 дітей району. Щоп’ятниці інформуємо департамент охорони здоров’я про кількість виконаних щеплень проти кору. Також організовується вакцинація дітей у школах та дитсадках. На обласному рівні ситуація в районі зареєстрована як спалах захворювання на кір, оскільки захворіли більше п’яти осіб.

  

 Довідково

   Кір – це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки та школи. Дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію, також можуть захворіти.  Вірус кору дуже легкий і розноситься потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Через побутові предмети (постіль, одяг) та третіх осіб, які контактували з інфікованими, вірус не передається.

  Перші півроку після народження, дитина має материнський імунітет від кору, але далі він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла і не робила вакцинацію, дитина імунітету не має.

  Зазвичай, кором хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко.

  «Заразитися на кір може будь-яка людина, яка не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку», — повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Любов МАРШАВКА.


Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет