Як захистити дітей від кору?
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 2-10-2017, 12:11
Переглядів: 115

   У минулі роки через недостатнє постачання вакцини КПК (Пріорікс) та відмови батьків охоплення дитячого населення щепленнями  проти кору було на рівні 30-45 відсотків. У результаті епідемічна ситуація різко погіршилася: в Україні зареєстровано біля 1500 випадків кору. Тобто в 20 разів більше, ніж минулого року. В Путильському районі також зареєстровано випадки захворювання на кір серед дітей шкільного віку.

    У зв’язку із загрозою епідемії кору в Україні наказом МОЗ України № 1082 від 11 вересня 2017 року затверджено план заходів щодо проведення додаткових заходів з імунізації проти кору серед дитячого населення у віковій групі від 12 місяців до 8 років 11 місяців 29 днів.

     Кір – небезпечне вірусне захворювання, що є однією із основних причин дитячої смертності у світі. Захворювання дуже швидко поширюється. Вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.

      Першою ознакою кору є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після дії вірусу й триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через декілька днів з'являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип поширюється по тілу та, зрештою, з'являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після дії вірусу.

     Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричинити запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт і навіть призвести до смерті. Спеціального лікування від цього захворювання нема. Найкращий захист від кору – вакцинація.

      В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини (в 1 та 6 років).

    Щоб не допустити поширення кору, в усіх населених пунктах району   проводиться  імунізація дітей згаданих вікових категорій, які не отримали по віку щеплень проти кору.

   Шановні батьки! Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень, зверніться за консультацією до лікаря.

   Імунізація дітей проводиться в кабінеті щеплень Путильського центру ПМСД та в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини району, на фельдшерсько-акушерських пунктах, медичних пунктах загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів. Дайте свою згоду та захистіть дітей.

Світлана ПИЛИПКО, 

головний лікар КЗ «Путильський центр ПМСД».                                    

Людмила ПЕТРИК, в. о. завідувача Путильського районного лабораторного відділення.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет