Розширення можливостей партнерства
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 22-09-2017, 09:41
Переглядів: 62

        Сучасний ринок праці є одним із основних та найскладніших елементів ринкової економіки, на якому тісно переплітаються інтереси роботодавців та найманих працівників. Результативність діяльності служби зайнятості, яка забезпечує додержання державних гарантій зайнятості та соціального захисту громадян від безробіття, значною мірою залежить від налагодження конструктивної співпраці з роботодавцями. Адже у ході реалізації державної політики у сфері зайнятості населення роботодавці є важливими партнерами для служби зайнятості. 

 

  Незважаючи на те, що переважна більшість клієнтів служби – це шукачі роботи, найважливішим клієнтом все ж є роботодавець. Адже саме він створює робочі місця. Служба зайнятості пропонує роботодавцям партнерство і взаємовигідну співпрацю та запрошує скористатися комплексом послуг, основними з яких є вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом. Державна служба зайнятості володіє найбільшою базою вакансій та шукачів роботи в Україні. Інформація про вільне робоче місце розміщується в електронній базі вакансій Державної служби зайнятості, на стендах, Інтернет-сайті служби зайнятості та порталі “Труд” тощо.

  Станом на 20 вересня цього року в районі актуальними є такі вакансії: ПП Пентюк В. Г. – бармен; ПП Яківюк В. В. - продавець продовольчих товарів; Путильське ВУЖКГ - доглядач кладовища.

 Ми забезпечуємо професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців для конкретних робочих місць у навчальних закладах, центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України, безпосередньо на виробництві. З метою вирішення кадрових потреб підприємств, установ та організацій у робочій силі, пропонуємо скористатися такою соціальною послугою служби зайнятості, як професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця. Таке профнавчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Професійне навчання організовується державною службою зайнятості у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безпосередньо на виробництві. Якщо безробітний не має достатніх професійних навиків або досвіду, то центр зайнятості організовує його стажування безпосередньо на базі підприємства. За час такого стажування особа зі статусом безробітного вдосконалює свої професійні якості, адаптується на майбутньому місці праці до умов виконання робіт, до обладнання, технології та колективу. За 8 місяців 2017 року профнавчання з районного центру зайнятості пройшли 47 безробітних.

 Задовільняємо потреби роботодавців у тимчасових працівниках при виконанні певних видів робіт. У разі виникнення на підприємстві потреби у виконанні певного обсягу робіт, що передбачає залучення додаткової робочої сили, Державна служба зайнятості допоможе підібрати тимчасових працівників з числа осіб, що перебувають на обліку у службі зайнятості. Фінансування організації робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. Протягом поточного року  до громадських та інших робіт тимчасового характеру в районі  залучено 86 осіб.

 Стимулюємо роботодавців до створення нових робочих місць шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Державна служба зайнятості здійснює компенсаційні виплати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцям, що працевлаштовують на нові робочі місця громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та яким надано статус безробітного. Компенсація єдиного соцвнеску здійснюється і суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості, на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. За 8 місяців 2017 року  роботодавцям району надано 8 компенсацій єдиного соціального внеску.

  Здійснюємо комплекс спеціальних заходів у ситуації запланованого вивільнення працівників. З метою пом’якшення негативних наслідків масового вивільнення працівників, що відбувається в разі скорочення штатів з причин реорганізації, закриття структурних підрозділів або банкрутства підприємства, служба зайнятості спільно з органами влади, роботодавцями і профспілковими організаціями здійснює комплекс спеціальних послуг щодо осіб, які підлягають вивільненню: проведення консультування працівників щодо їхніх прав і державних гарантій соціального захисту, організація профнавчання і сприяння підприємництву та самозайнятості, допомога в пошуку і підборі підходящої роботи

 Надаємо інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з упровадженням певних норм законодавства про працю і зайнятість. Спеціалісти служби зайнятості надають пояснення або проводять консультації щодо додержання норм законодавства про працю і зайнятість, державного соціального страхування на випадок безробіття, у тому числі при вивільненні або звільненні працівників; використання праці іноземців; працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці;

   Роботодавці, які відвідують центри зайнятості, підвищують свою поінформованість та обізнаність про стан ринку праці, застосування чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

   Усі послуги роботодавцям та шукачам роботи служба зайнятості надає безкоштовно.

  Людмила СКРИП, 

начальник відділу взаємодії з роботодавцями Путильського районного центру зайнятості.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет