Читайте, аналізуйте, дописуйте – «Карпати» відкриті для діалогу
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 22-09-2017, 09:39
Переглядів: 74

   У співпраці з читачами та дописувачами минає майже дев’ять місяців 2017 року. Понад 3700 передплатників щотижня отримують цікаву, змістовну та інформаційно багату газету. Кожен номер «Карпат» - це не тільки зусилля та досвід журналістів, а й інформаційна підтримка усіх горян. Адже з ваших листів і дзвінків ми можемо дізнатися про події у селах, урочистості, труднощі й складні ситуації, що потребують вирішення. Багатогранність сторінок вдається витримати завдяки рівномірному висвітленню усіх важливих аспектів життя району.

   Останніми роками у відділі листів спостерігається тенденція до зменшення отриманих письмових звернень. Якщо у 2014 році ми отримали за аналогічний період майже 400 листів, то нині ця цифра складає близько 160. Але це зовсім не означає, що до редакції стали менше звертатися. Просто із появою редакційного мобільного телефона жителям віддалених сіл легше зателефонувати, ніж написати чи приїжджати до райцентру.

   Часто люди звертаються до редакції з надією не тільки на моральну підтримку, а й суттєву практичну допомогу. Іноді доводиться бути і наставником, і юристом, і філософом, і психологом. Такий рівень довіри до журналістів радує, а коли вдається допомогти – це подвійний здобуток. Часто така співпраця оприлюднюється на сторінках газети, в окремих випадках вдається залагодити ситуацію в усній формі. Так чи інакше, журналісти шукають різні шляхи вирішення кожного звернення індивідуально.

   Звісно, кожному дописувачу до «Карпат» хочеться побачити свій лист оприлюдненим. Але фізично неможливо вмістити усі матеріали на восьми сторінках. Тому деякі з них, отримані протягом цього року, ми подаємо в огляді листів.

Так важливо сказати «спасибі»

   Чільне місце серед звернень займають подяки – за допомогу при подоланні надзвичайних ситуацій, у важких хворобах, за моральну і матеріальну допомогу. Багато подяк адресовані медикам за врятовані життя та відновлене здоров’я. Житель села Мариничі Василь Яковійчук теж надіслав щирі слова вдячності хірургу КЗ «Путильська ЦРЛ» Василю Сафроняку. Чоловік у поважному віці й часто скаржиться на біль у ногах. Тому для нього було вкрай важливо почути правильний діагноз. Досвідчений хірург не тільки відразу визначив хворобу, а й прописав дієві ліки, які за два тижні поставили чоловіка на ноги.

   Ці листи приємно читати не тільки адресату, а й небайдужим жителям усього району. А ще про високу моральність і чуйність людей можна судити з того, як активно вони відгукуються на прохання про допомогу.

З поетичного зошита

   На сторінках «Карпат» час від часу з’являються літературні твори та поезії молодих і досвідчених авторів Путильщини. Кращі з них публікуються у рубриці «З поетичного зошита». Якщо творам не вистачає майстерності, журналісти радять авторові попрацювати ще, але ні в якому разі не опускати руки. Адже талант як діамант – ретельним шліфуванням тільки покращується. Гарні поезії та роздуми, пов’язані із сьогоденням з’являються з-під пера волонтера Оксани Забродоцької з Путили. Ось один із найновіших віршів. (якщо буде куди упхати)

Життєва проза, що стає літературною

   Своє коло читачів у газеті вже має постійний дописувач Степан Петращук із Усть-Путили. Чоловік є автором двох прозових збірок із життєвими новелами, але на цьому не зупиняється. Надсилає до редакції нові гумористичні історії, які знаходить у звичайних буднях. Одна із них – «Ревнивий кіт і півень-правоохоронець». А ще ділиться роздумами про те, як кожна людина може потрапити до рук шахраїв («Як я виграв мільйон»).

   Також Степан Петращук продовжує поповнювати творчий доробок поетичними творами. Сподіваємося, що чоловікові вистачить снаги видати і третю збірку. Журналісти газети завжди готові до співпраці з талановитими людьми, для яких «Карпати» є своєрідною трибуною для публічного виступу перед читачами.

   Особливо приємно, коли до редакційної скриньки потрапляють несміливі вірші юних школярів, написані не з вимоги керівника поетичного гуртка, а з власного бажання. Це особливий ряд поезії, де навіть не хочеться нічого поправляти, щоб зберегти трепетну нотку ще не загрубілого від життєвих клопотів дитячого серденька.

Збираємо історію по крупинках

   Окремою темою для написання як журналістських статей, так і дописів, є старожили району. Це жива історія в обличчях дідусів і бабусь, яку журналісти збирають по ниточці у клубочок спогадів. Багато із героїв наших публікацій, може, й не з’явилися б на сторінках «Карпат», якби не інформатори з сіл, які краще знають жителів далеких хуторів і присілків. Іноді, щоб написати матеріал, треба пройти 10-12 кілометрів. Проте далекий шлях нічого не означає у порівнянні з цінністю, яку несе кожна розмова.

   Ми гордимося людьми, про яких завжди буде що писати. Радіємо, що наш невеликий район багатий на талановитих майстрів, митців, професіоналів своєї справи, які щоденною працею звеличують Буковину. А ми звеличуємо цих людей словом. І щиро запрошуємо до співпраці усіх, хто зацікавлений в інформаційному збагаченні районного вісника. Давайте, писатимемо історію району разом, щоб не упустити найважливіше.

   Відділ листів редакції газети «Карпати». 

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет