БУРЕВІЙ зривав дахи і звалював дерева
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 22-09-2017, 09:32
Переглядів: 98

   У спекотний недільний вечір, 17 вересня, небо затягнуло дощовими хмарами за кілька хвилин. Сильного дощу не було, але довго не вщухали гроза і сильні пориви вітру. Через негоду Путильщина залишилася без електроенергії, а подекуди – без мобільного зв’язку. До нас, а також в Кіцманський, Сторожинецький, Заставнівський, Хотинський, Глибоцький і Кельменецький райони буревій прийшов із Румунії, де встиг забрати життя вісьмох людей.

 

   У села, наближені до райцентру, світло подали в понеділок, а ось жителям віддалених сіл (Замогила, Ріпень, Ракови) довелося чекати довше. У вівторок світло з’явилося тільки в центрі села Плоска. А станом на середу, 20 вересня, електроенергії ще не було в Селятині, Шепоті, Верхньому та Нижньому Ялівцях, Галицівці, Руській, Сараті, Перкалабі. Про це повідомляв голова Селятинської ОТГ Валерій Полянчук. Також, за його словами, сильний вітер пошкодив дахи кількох господарських будівель та зірвав 25 листів шиферу на сільському клубі в Нижньому Ялівці. У Шепоті пошкоджені колишні колгоспні гаражі. У центрі села Плоска на дах сільського будинку культури впало дерево, але збитки незначні. Крім цього, жителі Селятинської ОТГ не мають стабільного мобільного зв’язку.

   За інформацією голови РДА Миколи Савчука, на допомогу бригадам Путильського РЕМу прибули фахівці з Вижниці та Кіцманя. Загалом роботу ліній електропередач налагоджували вісім бригад. Із поваленими деревами та стовпами люди впоралися на місцях. Допомога рятувальників, як підтвердив начальник районного сектору управління ДСНС Михайло Співак, не знадобилася. Значно гірша ситуація склалася в сусідніх районах. Там до рятувальних операцій залучали всі можливі сили і засоби.

   Аварійне відключення електромережі створило для жителів Путильщини чималі незручності. У 21-му сторіччі люди користуються всіма можливими благами цивілізації, але така, здавалось би, незначна річ, як розряджений мобільний телефон, у декого викликала справжню паніку. Особливо дратувалися діти, які не уявляють свого життя без сучасних гаджетів та Інтернету. А напередодні навчання їм, як колись нам у старі добрі часи, довелося робити уроки при свічках.

   На початку робочого тижня дехто не зміг навіть повноцінно поснідати, бо більшість господинь користуються не газо-, а електроплитами. Відсутність світла у багатьох домівках зупинила також роботу електронасосів, що подають із криниці воду. І якщо в Путилі морозильні камери розморозитися не встигли, то в селах, що чекали на світло довше, домашні запаси попсувалися.

   Чимало клопоту завдала стихія магазинам, що продають м’ясо-молочні продукти. Не важко здогадатися, що за добу-дві товар зіпсувався. Нині покупцям, щоб уникнути неприємностей, краще дочекатися нового завозу продуктів. Фінансових втрат зазнали також державні та приватні підприємства, особливо ті, що переробляють деревину. Можливо, згодом на рівні району чи області з’явиться програма, що допоможе ліквідувати наслідки буревію, але, швидше за все, люди самі нестимуть ймовірні фінансові втрати.

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет