Відновитися фізично і морально допомагає масаж
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 22-09-2017, 09:30
Переглядів: 74

Особливо, коли у фахівця золоті руки

 

   У медичній галузі невід’ємною складовою лікувальних заходів при терапевтичних чи невралгічних захворюваннях є масаж. Його тривалість та закономірність залежать від вікових особливостей і загального стану людини. Але якщо робити масаж береться особа, яка не знає анатомії та фізіології, то здоров’ю пацієнта можна нанести непоправної шкоди.

 

   Про ці та інші тонкощі масажної терапії знає Юрій Юрійович НІСТОР із Путили, у якого за плечима 33 роки трудового стажу. Спершу він займав посаду помічника санітарного лікаря по комунальній гігієні Путильської райсанепідемстанції, потім був вільнонайманим працівником за кордоном, а з 2003 року працює масажистом у Путильській ЦРЛ, повертаючи хворим надію на одужання.

   Завдяки професіоналізму і, без перебільшення, золотим рукам, Юрія Ністора поважають багато людей. Але мало хто знає, що перш, ніж стати на професійну стежку медичного працівника і допомагати людям ставати на ноги, він і сам колись гірко долав життєві труднощі.

   У 1988 році Юрій Юрійович виїхав до Угорщини на роботу за контрактом. У Будапешті йому запропонували перекваліфікуватися на масажну справу. Після того, як пройшов п’ятимісячні курси, працював при Генеральному штабі. Звідти його перевели в місто Секешфехервар, де знаходилася південна група військ, а потім полковник медичної служби, у якого тривалий час переймав досвід, допоміг влаштуватися у Німеччині.

   Але блискучі перспективи кар’єрного росту за кордоном обірвалися практично в одну мить. Чоловік потрапив у аварію, а згодом, у 1991 році, коли розпався Радянський Союз і банки «заморозили» кошти, втратив усі заощадження, зароблені нелегкою працею. Іншого виходу, як повернутися додому, у Юрія Ністора не було.

   У його житті розпочався такий період, про який він не бажає згадувати. Лише каже, що безповоротно втратив найцінніші роки і дуже про це шкодує. Піднятися на ноги і зробити крок вперед допоміг Господь, а спіткнутися не давали дружина і діти. Минав час, Юрій Юрійович відновив у пам’яті практичні навички масажиста, повернувся до роботи, за яку люди дякують тепер щодня.

  

Час і тривалість масажу визначають індивідуально

   До Юрія Ністора на лікувальний масаж найчастіше приходять люди, яких турбують прояви остеохондрозу. У світовій практиці це захворювання достеменно не вивчене і, відповідно, виліковується не повністю. Але якщо не робити нічого зовсім, то страждає весь організм. Обмежена рухова активність чи кисневе голодування судин головного мозку можуть викликати незворотні процеси.

   Залежно від того, наскільки захворювання запущене, час і тривалість масажу визначаються для кожного пацієнта індивідуально. У середньому для покращення самопочуття вистачає 8-10 разів, а якщо людина перенесла інсульт чи має неврологічні хвороби – 15-20. Аналогічно визначається і час – від п’яти хвилин до години. Раз на квартал чи півроку курс масажу потрібно проходити знову, інакше хвороба буде прогресувати.  

   На практиці масажисту доводиться працювати навіть із немовлятами. Досить часто у маленьких пацієнтів трапляються дисплазія, кривошийність чи ДЦП. Позитивний результат від масажу простежується у будь-якому випадку. Та не завжди можна подолати церебральний параліч, що має ряд класифікацій і ступенів. Хворим на ДЦП діткам масаж і лікувальна фізкультура потрібні протягом життя і не завжди у лікарняних умовах.

   Юрій Юрійович розповідає, що масаж людині може й зашкодити. Якщо його робить не фахівець, то наслідки можуть бути сумними. Перш, ніж робити масаж, необхідно добре вивчити анатомію та фізіологію людського тіла. Якщо людина страждає гіпертонією, то неправильний масаж може призвести до підвищення артеріального тиску. Варто бути обережним, якщо пацієнт страждає на серцево-судинні захворювання, ниркову недостатність, жовчокам’яну хворобу, цукровий діабет чи інші захворювання.

   Про всі нюанси цієї важливої справи Юрій Юрійович розповідав, не відриваючи рук від хворої спини пацієнтки, бо часу на бесіди в нього немає. За день він може прийняти до 15-ти людей. На нього у визначений час чекають у терапевтичному, хірургічному, реанімаційному відділеннях, ще й у масажному кабінеті. Цікавлюся, звичайно, чи не болять руки, бо це не просто якісь там погладжування, а цілий комплекс відпрацьованих рухів.

   Та Юрій Ністор відповідає скромно: «Болять, але енергії в мене багато, а хворі чекають...». Щодня чоловік просить Всевишнього, щоб дав йому сил і терпіння на добрі справи, а пацієнти щоб відчули полегшення. А ще чоловік додає: «Поки маємо відведений нам на землі час, потрібно жити так, щоб потім ні про що не шкодувати».

Марина ЮРЧЕНКО.


   

  На фото: 80-річний сергіївчанин Микола Никифорович Чокена розрубав бензопилою руку. Нині вона майже загоїлася, але рухової активності не було. Дідусь прийшов до Юрія Ністора на масаж руки втретє і попри нестерпний біль радіє, що вже може рухати двома пальцями.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет