Служіння Господу і людям
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 22-09-2017, 09:23
Переглядів: 140

Цій благодатній місії митрофорний протоієрей Димитрій (Сімчук) 

з Мариничів присвятив 35 років.

   Тож з цього приводу, а також з нагоди 140-річного ювілею храму Святого Симеона Стовпника у Мариничах 14 вересня люди зібралися на святкове богослужіння. Гарна погода сприяла тому, що навіть з найвіддаленіших хуторів посходилися поважні ґазди, щоб розділити радість духовного торжества.

   Урочисте Богослужіння очолив єпископ Хотинський, вікарій Чернівець-Буковинської єпархії Веніамін. Всього ж на літургію прибули 23 священики та два протодиякони з Путильського, Верховинського, Вижницького та Сторожинецького районів. Богослужіння було особливим, адже поєдналися два важливі для парафіян духовні ювілеї: сто сорок років вдавалося зберегти віру і зміцнювати духовність людей, а 35 років тому митрофорного протоієрея Димитрія рукоположили у священики. І відтоді він став духовним батьком для своєї громади.

   Народився Дмитро на Вижниччині у глибоковіруючій родині, яка, незважаючи на державну пропаганду, постійно відвідувала церкву. Батько співав у хорі, тому привчив співати й сина. Той із задоволенням приносив додому ноти мелодій церковних пісень і самотужки розучував їх. Вже після служби в армії Дмитро прийняв важливе рішення – стати священиком і присвятити життя служінню Богу і людям. А після закінчення духовної семінарії майбутнього священика благословив єпископ Чернівецький і Буковинський Варлаам на служіння парафії в Мариничах, Петрашах і Біскові.

   Більше трьох десятків років сумлінної духовної служби увінчалися щирою повагою прихожан та всіх вірян із навколишніх сіл. Священик завжди вміє знайти ключик до зневіреного, скорботного, ображеного серця, кожному додати віри у Господа. Вміє підтримати у складних ситуаціях, надихнути на благодійні справи. Вважає своїм найбільшим обов’язком на землі – зберегти православну віру серед людей і вселити любов до Бога в серця молодого покоління. Тому з цієї нагоди за заслуги у збереженні Святого Православ’я єпископ Веніамін вручив протоієрею Димитрію другий хрест із прикрасами (перший він отримав близько п'ятнадцяти років тому).

   Отець Димитрій благословив на продовження священицької місії сина Дмитра, який вже кілька років є настоятелем храму Преподобної Параскеви Сербської в селі Усть-Путила. Його також нагородили черговим елементом священицької одежі – палицею. А сина молодого священика Веніаміна владика благословив прислуговувати стихариком під час богослужіння.

   З урочистого Богослужіння люди понесли додому в серцях велику благодать і милість. Кожен відчув могутню силу щирої молитви, яка укріплює віру в Господа та допомагає з нею долати життєві перипетії.

На святкування Дня села – з подарунками

   День села у Мариничах за традицією відзначають в день Святого Симеона Стовпника. Тож і цього року вже надвечір у селі за сприяння місцевих підприємців розпочалося масове святкування Дня села. Біля сільського будинку культури зібралися різні покоління людей, адже запальна музика скликала всіх на веселу забаву. Справжнім подарунком до свята став виступ Заслуженого артиста України Василя Данилюка. Він подарував мариничанам не тільки вже відомі пісні, а й виконав прем’єрну пісню, яка на широкий загал звучала вдруге. Василь Данилюк зазначив, що саме із карпатських гір та бурхливих потоків й народжуються щирі рядки, які знаходять відгук у серцях людей. Він обіцяв повезти із собою у піснях частинку Буковини у Канаду, куди незабаром планує поїхати на гастролі. Щирими оплесками люди дякували землякові за музичний подарунок та підспівували разом із ним.

   Кажуть, що у гості не ходять з порожніми руками. Представники Чернівецької торгово-виробничої компанії «Кровля-центр» - керівник відділу зв’язків з громадськістю Євген Семехін та адміністратор секції відгуків Вікторія Кавуля також прибули з подарунками. Вони презентували старості сіл Мариничі, Петраші, Бисків Марії Григоряк сертифікат на 5000 гривень, який можна використати на придбання будівельних матеріалів для ремонту соцоб’єктів.

   А вже після офіційних привітань та виступів розпочалися народні гуляння під дзвінку музику гурту «Краяни». Ще довго над Черемошем лунали українські народні пісні, бо ж гуцули уміють і працювати, і веселитися.

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет