Йдемо на тихе полювання!
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 21-09-2017, 11:11
Переглядів: 308

   На початку вересня в лісах Путильщини нарешті з’явилися гриби. Бо ті окремі грибочки, які де-не-де крадькома виростали протягом літа, були лише передумовою справжнього грибного сезону. Занадто спекотні дні не сприяли появи грибів. А нині після кількох дощів варто було сонечку блиснути, як вони масово почали з’являтися на галявинах і в лісах.

   Грибники намагаються вирушити до лісу з самого ранку, іноді навіть з ліхтариками. Більше щастить тим, хто знає «грибні місця». Люди вже не витрачають час на їх пошуки, йдучи наосліп. Досвідчені грибники розповідають, що вдається на одному місці знайти по 20-30 штук. Іншим ж доведеться подолати чимало шляху, щоб повернутися додому з повними сумками. А ще, незважаючи на втому, почистити набране, та привести до ладу – замаринувати, заморозити чи висушити. Щоб замаринувати, наприклад, літрову банку, треба мати 1,3 кілограма грибів. А щоб насушити кілограм грибів, треба підготувати кілька кілограмів сировини. Тому й відповідно високо цінується білий гриб у грошовому еквіваленті. Недарма їх продаж називають успішним сезонним бізнесом. Тому, якщо люди вже достатньо заготовили для власних родин, то на грибах можна непогано підзаробити.

   Цього року в Путилі приймають білі гриби за цінами: 80-90 гривень І сорт та 30 гривень – ІІ сорт. Здавати можна на заготівельному пункті СОК «Дари Гуцульщини» та оптовим покупцям. Я завітала до сільськогосподарського кооперативу після обіду, бо саме тоді й приходять більшість грибників. І справді, перші клієнти не забарилися. Втомлені путильчани Василь та Петро розвантажили рюкзаки з грибами і працівниці пункту взялися їх сортувати. Розпитую чоловіків, чи задоволені зібраним врожаєм. Василь відповідає, що сподівалися знайти більше грибів, адже відправилися до лісу о п’ятій ранку. Правда, до обіду займалися лише пошуком місць. Чоловіки відмітили, що у лісі дуже людно, усі кинулися за грибами. Жартували, що до трьох грибів чотири руки тягнуться. Зате осінні гриби – чисті та міцні, не червиві і не гнилі, за такими варто походити по лісу.

   Те, що й справді цими днями збирають грибний урожай, підтвердив голова кооперативу Сергій Терен. Адже нині переробляють великі об’єми сировини, яку згодом збуватимуть оптовим та роздрібним покупцям. Тому люди користуються нагодою заробити і відкладають домашні справи заради походів за грибами. Одні продають їх відразу, а інші переробляють і продають взимку.

   А поки у Путилі гриби купляють по 80-90 гривень за кілограм, на чернівецьких ринках жителі міста охоче віддають 110-160 гривень за кілограм. А то який узимку стіл без такого делікатесу як білий гриб? Тож, якщо ви ще не встигли запастися на зиму грибами – поспішайте. Бо примхлива погода по-своєму регулює лісовий врожай, на який і так уже багато претендентів.

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет