Кому на Путильщині потрібен спорт
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 15-09-2017, 10:30
Переглядів: 140

Або великі старти на голому ентузіазмі

   Важливе місце у житті людини і суспільства в цілому займає спорт. Але нині, у час дорожнечі, оптимізації робочих місць і пошуків засобів існування про цю галузь зовсім забули. Особливо занепав спорт у нашому районі, де все ще з надією на кращі часи продовжують безкорисливо працювати люди. 

   15 років поспіль у районному фізкультурно-спортивному товаристві «Колос» працює Віктор Федорович ПСАРЮК. Організація майже щотижневих спортивних заходів тримається лише на ентузіазмі керівництва та спортсменів. До травня цього року при товаристві діяла ще спортивна школа, але й та припинила діяльність, бо районна рада вийшла з співзасновництва. Тут працювали вісім кваліфікованих тренерів і готували молодь до численних змагань. На жаль, це втратилося.

   Позитивні зміни у спортивну галузь краю можуть принести об’єднані територіальні громади, але за умови, якщо матимуть кошти на фінансування інструкторів та перевезення спортсменів. Це питання з керівниками громад ще обговорюватимуть, адже на прямі відносини з державою громади зможуть розраховувати лише з початку нового року. Проте, радіти ще рано, бо у такій потужній громаді як Усть-Путильська подібну роботу не проводять. Хоча колись на базі Мариничівського НВК «Родина» були і хороші тренери, і високі досягнення учнів.

   Протягом року ФСТ «Колос» бере участь у чотирьох обласних спартакіадах. Три такі заходи цьогоріч вже відбулися. Цьому сприяли як організатори товариства, так і районна влада. Правда, зібрати команду, яка б захищала честь району, стає дедалі важче. Віктор Федорович каже, що в нас є хороші атлети, тенісисти, шахісти, гравці волейболу та інші спортсмени, але в цей час кожен зайнятий пошуком заробітку або іншими справами. Декого доводиться просити зіграти, інші приходять із задоволенням, бо спортом живуть.

   У селищі чи на рівні району товариство постійно проводить змагання з волейболу серед чоловічих та жіночих команд, силових та інтелектуальних видів спорту. Але, щоб показати навики, потрібно багато тренуватися. Своєї спортивної бази «Колос» не має, тому спортсмени займаються у спортивних залах при школах.

   Давно потребує реконструкції і селищний стадіон «Карпати». Непривабливо виглядають як місця для глядачів, так і окремі ділянки. Спортивний будиночок, що знаходиться на його території, зовні виглядає добре, а всередині вже протікає крівля і на стінах з’явився грибок. Учасники команд, які до нас приїжджають, хочуть елементарних умов: прийняти після гри душ та переодягнутися. Та цих зручностей немає.

   За словами Віктора Псарюка, у Сторожинці чи Кіцмані спортивним товариствам працювати легше. Бо хоч там активно об’єднуються громади, та майже в кожному селі проходить як не реконструкція, так будівництво спортмайданчиків, працюють інструктори та тісно взаємодіють із районними спортивними організаціями. Чому так не може бути в нас?

   Вже й спонсорів немає де шукати, бо в цей складний час фінансова допомога потрібна багатьом людям. Якщо звернутися до підприємця сьогодні, він допоможе, а наступного разу скаже, що й сам грошей не має. Але Віктор Федорович не опускає рук і підтримує моральний дух спортсменів, адже попри труднощі Путильщина має гарні досягнення чи не в усіх видах спорту. Та на скільки вистачить того оптимізму?

    У вирі насущних проблем та першочергових фінансових зобов’язань районна влада все-таки мала би сприяти розвитку спорту в районі та дбати про здоров’я підростаючого покоління, адже в нас стільки талановитих людей, про яких Україна ще не чула. Жителям Путильщини потрібен спорт, змагання, здорова конкуренція і прихильність вболівальників. Дуже шкода втрачати досвід і ті напрацювання, що творилися роками безкорисливої праці.

Відзначили спортивних активістів

   До професійного свята Дня фізкультури і спорту ФСТ «Колос» підготувалося з гарним настроєм. Цього року на змагання з різних видів спорту запросили команди району та представників із сусідньої Івано-Франківщини. На селищному стадіоні «Карпати» провели змагання з волейболу серед чоловічих та жіночих команд, шахів та силових видів спорту.

   На свято завітали люди, які так чи інакше причетні до цієї галузі: активісти, пенсіонери, тренери, меценати та вболівальники. Дипломами з цієї нагоди відзначили Миколу Лихавчука, Анатолія Тодосійчука, Віктора Кефу, Василя Різака, Василя Пентюка, Олександра Ільчука, Іллю Мицьку, Світлану Смик, Анатолія Нікітюка, Михайла Юрбаша, Оксану Александрюк, Миколу Труфена та Олексія Скрипчука.

   За результатами змагань, перше місце серед чоловічих волейбольних команд посіла команда «Еліт Молодь», друге - ДП «Путильський лісгосп», а третє - «Еліт Ветерани». Серед жінок перше місце здобула команда ДЮСШ з Путили, друге - команда приватного підприємця Світлани Смик, третє - команда Селятинської школи-інтернату.

      Гості з Івано-Франківщини взяли участь у силовому виді спорту і показали високі результати. Так, Володимир Поляк із Великого Рожна Івано-Франківської області посів перше місце, його земляк Ілля Грималюк – друге, а Юрій Скидан із Путили - третє.

   У змаганнях із шахів перше місце отримав Василь Матіос із села Розтоки, друге – Анатолій Тодосійчук із Дихтинця, а третє - путильчанин Павло Тодосійчук.

Марина ЮРЧЕНКО.

Фото Віктора ПСАРЮКА.
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет