ФЕСТИВАЛЬНИЙ ДЕНЬ СЕЛА У КИСЕЛИЦЯХ
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 12-09-2017, 15:45
Переглядів: 312

  Національний природний парк «Черемоський» організував масове дійство для всього району: співали юні зірочки та легендарні артисти

  Барвисті афіші, які запрошували горян на свято, виконали свою місію. До Киселиців минулої неділі прибула численна кількість людей. А все тому, що у концертній програмі передбачалися виступи народних артистів України – Василя Зінкевича та Ніни Матвієнко.

   - Легенди української естради у Карпатах? Як таке можливо? - подумав кожен, хто хоч раз бував на святі «Полонинська ватра»  у Путилі. Адже останнім часом на проведеннях масових заходів відчутно економлять. Часто навіть для дійств районного рівня, куди з’їжджаються гості з усієї України та сусідніх держав, немає професійного озвучення. І от, минулої неділі у Киселицях – КОНЦЕРТ. У парковій зоні села, на березі річки встановили професійну сцену. Навкруг ніде було голці впасти – дорослі та малі глядачі чекали свята. І свята, навіть попри скрутне становище у державі, людям таки потрібні. Це було помітно по їхніх обличчях і тих неприховано щирих емоціях… У похмуру погоду батьки не побоялися  взяти з собою дітей, і багато-багато хлопчиків та дівчат прикрашали захід своєю присутністю.

   Розпочали дійство із конкурсної програми. Поважне журі оцінювало виступи юних талантів Путильщини. А тим часом у лузі тривали набутки, характерні для Дня села – зустрічалися односельчани, спілкувалися, смажили шашлики, купували сувеніри, солодощі, підтанцьовували під гучну музику. І чим більше проходило часу, тим сильніше чекали головної інтриги свята – коли ж то на сцені з’являться АРТИСТИ. Нарешті наступила урочиста мить вручення нагород  учасникам конкурсної програми – юним співакам і танцюристам.

   Гран-прі присудили володарю чисельних нагород та лауреату багатьох конкурсів обласного та всеукраїнського рівнів Василю Чигрину. Перше місце посіла Інна Микитюк, друге місце розділили шепітчанин Василь Пердей та наймолодша учасниця з Киселиців Злата Поляк, третє здобули вокалісти Уляна Косован, Ангеліна Логош та Марія Микитюк. Кожному учаснику вручили грошові винагороди. А керівникам подарували вовняні ліжники. Особливі призи від членів журі – відомих артистів Світлани Весни та Олега Чигера отримали Інна Микитюк та Василь Чигрин. Грошові премії у сумі 2500 гривень та 2000 гривень, думаю, ці талановиті діти не отримували ще на жодному заході. Вони запам’ятають таку увагу від поважних людей і щиро, по-дитячому радітимуть.

  Підготовані з душею подарунки чекали і на вихованців старшої та молодшої танцювальних груп. Їм дісталися два величезні, по-особливому прикрашені торти.

  - Діти - це наше майбутнє, - каже головний режисер програми, директор НПП «Черемоський» Василь Мельник. – Згадую себе в дитинстві і вкотре переконуюся, що саме для дітей потрібно робити добро.

   Після нагородження ведучий концерту, народний артист України Гриць Драпак по черзі запрошував на сцену запальних виконавців пісень. Жителі Киселиців та гості із захопленням слухали і споглядали виступи івано-франківських артистів Надії Шекеряк, Світлани Весни, Олега Чигера.

Хвилю позитивних емоцій та неприхованого здивування викликала поява на сцені в ролі артиста директора НПП «Черемоський», заслуженого працівника сільського господарства України Василя Мельника. Професійно, душевно, щиро, - за таку виконавську майстерність глядачі не шкодували овацій.

   На восьмій годині від початку фестивалю, під бурхливі оплески публіки на сцені з’явився народний артист України, Герой України Василь Зінкевич.  Кажуть, легенди не старіють. І це так. Браво 72-літньому артисту, який наважився через багато років приїхати на Путильщину, не шкодуючи ні сил, ні часу. Браво! Дивуюся досі, звідки він черпає стільки сяючої теплом енергії. Бачу, яка в нього непоборна любов до України, до свого народу, до справи свого життя і розумію, що на такому концерті варто побувати хоч раз. Співак говорив зі сцени про те, як пов’язав свою професійну стежину із Буковиною, називав наші гірські села,  куди не раз приїжджав і співав пісні, які напам’ять знають і люблять наші матері та бабусі - «Скрипка грає», «Марічка», «Чорнобривці», «Два кольори», «Моя Україна», «Червона рута». Молодь підспівувала і підтанцьовувала, не стримували емоцій і глядачі поважного віку. Словами складно передати енергетику, що панувала у ті хвилини біля сцени. Люди забули про час, хоч було досить пізно і насолоджувалися шляхетним, пристрасним, яскравим співом.

   Насамкінець від громади села почесному гостеві вручили хліб-сіль. Потиснули йому руку та подякували голова райдержадміністрації Микола Савчук та Киселицький сільський голова Петро Чев’юк.

А тепер, люди добрі, ідіть додому, - жартома і всерйоз сказав Гриць Драпак. Хоча до кінця усі сподівалися побачити ще народну артистку України Ніну Матвієнко.

 Та свято все одно вдалося на славу. А про його закулісся ми поспілкувалися із директором НПП «Черемоський» Василем Мельником, який люб’язно відповів на наші запитання.

Як виникла ідея проведення такого грандіозного, як на мірки нашого району, фестивалю?

Згідно з програмою роботи нацпарку, затвердженою Міністерством екології України, ми повинні провести два фестивалі у рік. Адже займаємося не лише охороною лісів, а й духовним розвитком жителів території, де розташований парк. Ось перший фестиваль ми започаткували у Киселицях. Сподіваємося, він стане традиційним. Другий, з Божою допомогою, плануємо провести навесні у Шепоті.

Ви залучили до участі у фестивалі поважних гостей – відомих артистів. Якими силами це вдалося зробити у час, коли про фінанси й говорити складно?

Це все - досвід і друзі. Співаки виступали безкоштовно. Я, в свою чергу, мушу відспівати на їхніх концертах за «дякую».  За оренду сцени допомогли проплатити киселицькі підприємці та члени оргкомітету.  Я займався режисурою та організацією участі артистів на святі.

На Путильщині з’явився талановитий артист – Василь Мельник. Ми побачили Вас не як аматора, а як професіонала…

До речі, я навіть не маю музичної освіти. У мене - сільськогосподарська і юридична освіти. Третя - екологічна. А співаю я змалечку, відколи себе пам’ятаю. У період навчання у сільськогосподарській академії був солістом вокально-інструментального ансамблю «Червоні маки» (це був 1984 рік). Потім одружився, а дружина змусила обирати між ансамблем та сім’єю.  Звісно, я обрав сім’ю, бо це - основне. Відтоді співаю для друзів, у колі дорогих мені людей. Але даний Богом дар не забудеш і не втратиш. Постійно над собою працюю, записую у студіях пісні.

- На сцену Ви вийшли із танцюристками. Маєте ще колег по творчості?

Ой, це Гриць Драпак жартома назвав дівчат «туристичним відділом нацпарку». Насправді це були львівські танцівниці, які працюють на концертах разом із Олегом Чигером. Він – розкручений співак у своєму краї, подарував мені на одну пісню свій шоу-балет. Це другий раз у житті я співав із підтанцьовкою.

Люди були у захваті! Але всі чекали ще Ніну Матвієнко…

Вона дуже хотіла до нас приїхати. Але напередодні прихворіла, і її колеги просили вибачення за відмову. Зараз вони готуються до ювілейного концерту з нагоди 70-ліття співачки. Самі розумієте, у палаці культури «Україна» у них буде серйозний концерт. Боялися ризикувати. Нічого, думаю, це не останній наш був концерт на Путильщині.

Так було задумано, що концертна програма була досить довготривалою?

Ми орендували дорогу сцену. Який сенс провести захід на дві години і розійтися?  До того ж хотіли дати шанс талановитим дітям Путильщини виступити. Наступного року розширимо коло виконавців з цілого району. Дітям потрібно розвиватися, і ми в цьому допоможемо.  Найближчим часом подарую киселицьким школярам поїздку у Буковель. Покажу світ дітям, батьки яких не мають фінансової змоги це зробити. Адже у нас по-сусідству є стільки краси. Я вражений, які талановиті діти є у районі, у Киселицях. А ще хочу відмітити, що цьому селу пощастило мати дуже обізнаного, доброго священика, яким є Олег Корицький. Сподіваюся, ми ще не раз зустрінемося у такій теплій атмосфері.

Нехай щастить Вам втілити усі добрі задуми!

Любов МАРШАВКА.

Фото автора та Віталія ДМИТРЮКА.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет