Золото трудового ювілею
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 1-09-2017, 10:19
Переглядів: 75

Щира і самовіддана праця кухаря харчоблоку КЗ «Путильська ЦРЛ» Марії Юріївни ТОРАК, довжиною у півстоліття – вражає і захоплює. Бо у вирі літ, у щоденних робочих і сімейних клопотах, жінка залишається бадьорою, завжди усміхненою і натхненною. Тож книга життєвих і трудових літ пишеться десь у глибині серця, але ніяк не відображається на обличчі. Колеги не уявляють кухню без жартів, добрих порад і щирих настанов Марії Юріївни. А вона не уявляє себе без улюбленої роботи.

   Молодою шістнадцятирічною дівчиною Марічка прийшла на стажування в харчоблок і відразу зрозуміла – це та справа, якою готова займатися все життя. Четверта дитина із семи у сім’ї простих колгоспників, дівчина змалку звикла до простої, але потрібної праці. Від батьків перейняла надзвичайну працелюбність і старанність. Це помітив тодішній головний лікар Іван Савович Паламар і відправив її на курси, а після – приступила Марічка до роботи.

   Нелегкою була праця, бо ж про сучасні зручності на кухні ніхто й не чув, тільки вода протічна була. Вдосвіта вставали, розпалювали печі, готували сніданок, який о 7-ій годині вже мали розносити. Меню складали на основі різноманітних дієт. Зате із продовольством не було труднощів, відзначає кухар, забезпечували усім необхідним.

   Спочатку лікарня була на 120 ліжок, а за роки трудової діяльності ця цифра доходила і до 250. Проте нині знову знизилася до 120. Та скільки б не було пацієнтів, для кожного жінка все життя готує, як для своєї родини. Бо лікарня й стала їй другим домом. Тут, незважаючи на велику завантаженість, вісімнадцятирічна Марічка пригляділа майбутнього чоловіка Михайла, який працював водієм. Згодом й одружилися. На все вистачало сил в оптимістичної жінки – і на роботі встигала, і двох синів Сергія та Віктора разом із чоловіком виховали. А нині пишаються, що Віктор здійснив свою мрію і працює трансплантологом у Київському інституті імені Шалімова.

   Роки минали, змінювалося керівництво, складнішали і покращувалися умови праці, а Марія Юріївна все радує пацієнтів та персонал смачними сніданками, обідами і вечерями. Хворі, які побували в обласних лікарнях, одноголосно стверджують, що найкраще готують у Путилі. А жінка рада старатися, бо ж працює від душі, інакше не вміє. Завхарчоблоком Світлана Михайлівна Леферович вже 25 років пліч-о-пліч трудиться разом із Марією Юріївною і відзначає, що це – душа їхнього невеличкого колективу із п’яти осіб. В усе, що жінка робить, вкладає частинку душі, уміє розрадити, підтримати, добродушно пожартувати. Надзвичайний гарт і витривалість Марії Юріївни є прикладом для молодих кадрів, адже в будь-якій ситуації треба гідно виконувати свої обов’язки.

   Кажуть, що добра душа не старіє, а безмежна щирість серця та неймовірний оптимізм відганяє геть старість. Це про Марію Юріївну, світле обличчя та золоті руки якої ще довго будуть непідвладні рокам. 

   Кор. «Карпат».

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет