Відпочинок для душі (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 1-09-2017, 10:11
Переглядів: 331

Ідея проведення фестивалю на горі Томнатик сподобалася людям більше, ніж його організація

 

      26 серпня, в суботу, у високогір’ї Шепітської сільської ради було людно. Дорослі й малеча, друзі та цілі родини, колективи районних, обласних державних структур і просто любителі вільного відпочинку цього дня навідалися на гори Яровиця і Томнатик, щоб долучитися до відзначення Дня Незалежності України та започаткованого фестивалю «Любіть Буковину, бо вона того варта». 

   Шлях був неблизький: лише від Путили до Шепота – 25 кілометрів, а звідси до місця проведення заходів треба було здолати ще 18 кілометрів грунтової гірської дороги. На щастя, погода сприяла, а відстань зовсім не відлякувала бажаючих. Швидше, навпаки, віддаленість від цивілізації імпонувала всім.

 Гімн України співали на найвищій горі Буковини 

      1574 метри над рівнем моря – така висота гори Яровиця. Тут відбулося урочисте підняття Державного Прапора і виконання Державного Гімну України. А ще керівники виконавчої влади області та району разом із київстарівцями символічно перерізали стрічку в знак відкриття базової станції. Цей момент одразу було зафіксовано і внесено до Книги рекордів України, адже в нашій країні ця станція змонтована на найвищій точці. Керівник технічного сектору компанії «Київстар» у Чернівецькій області Олександр Приймак зазначав: «Встановити базову станцію на такій висоті – справжній виклик для наших спеціалістів.». Але це дасть змогу жителям і гостям сіл Андреківське, Верхній та Нижній Ялівець, Сарата завжди бути на зв’язку, запевняють київстарівці.

«Писанка» не здивувала, але обнадіяла…

   Поки на Яровиці відбувалися заходи, троїсті музики Путильщини (керівник Василь Фрасинюк) розвеселяли людей на Томнатику. Сюди з’їжджалися позашляховики, вантажні автомобілі та навіть жигулі. Люди з цікавістю оглядали розмальований у рамках проекту «Море можливостей на горі Томнатик» один із п’яти куполів колишнього військового містечка «Памір». Ті, хто читав в Інтернеті гучні анонси про те, що купол розмальовують вісім художників, сподівалися захопливішого дива, більше орнаменту і писанкарських символів. Та почувши, що до цієї роботи виконавці приступили значно пізніше запланованого, намагалися зрозуміти. Мовляв, може, наступного разу організатори врахують це при запланованому розмальовуванні всіх куполів протягом наступних чотирьох років. Поживемо – побачимо, адже все це робилося не безкоштовно. Як повідомив начальник відділу туризму облдержадміністрації Володимир Фурдига (головний організатор заходів), на організацію фестивалю «Любіть Буковину, бо вона того варта» і розмальовування купола з обласного бюджету виділили 100 тисяч гривень. Посадовець зазначив, що для заходів такого масштабу це зовсім невелика сума, а фестиваль з кожним роком будуть вдосконалювати.

   Присутніх вітали голова облдержадміністрації Олександр Фищук, голова райдержадміністрації Микола Савчук, народний депутат України Іван Рибак. А юні таланти Путильщини Іван Пердей із Шепота, соліст відділу культури РДА Володимир Бубен, театральний колектив «Гробищанські бабки», солісти Чернівецької обласної філармонії Василь Данилюк, Володимир Фісюк, Богдана Чебан-Зайцева, чернівецький гурт «Гуцул Каліпсо» виступаючи, закликали всіх до забави. Люди щиро підтримували всіх оплесками.

   А тим часом довкола кипіла робота на виїзних торгових майданчиках. Можна було пообідати смачними гуцульськими стравами, шашликом та придбати інші смаколики.

   Це був справжній відпочинок для душі, відмічали присутні, з якими спілкувалася. Чого лише вартують краєвиди. Такі заходи дуже потрібні, а своє підтримати є кому.

Людмила БАСЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет